Спецможливості
Новини

Ситуація зі структурою посівів зернових культур - неоднозначна

04.04.2017
1571
Ситуація зі структурою посівів зернових культур - неоднозначна фото, ілюстрація
Частка ярої пшениці традиційно дуже низька (менше 5%) в загальній структурі посівів культури, а в сегменті ячменю стримуючими факторами є низька ціна і врожайність в порівнянні з тією ж пшеницею

Незважаючи на початок активної фази весняної посівної кампанії, ситуація зі структурою посівів зернових культур залишається неоднозначною. Так коментує аналітик ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко, пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Експерт зазначає: з одного боку, на поточний момент встановилися досить сприятливі умови для сівби ранніх зернових.

Але, з іншого боку, частка ярої пшениці традиційно дуже низька (менше 5%) в загальній структурі посівів культури, а в сегменті ячменю стримуючими факторами є низька ціна і врожайність в порівнянні з тією ж пшеницею.

Хороші перспективи нарощування площ можуть бути в сегменті гороху, але також ключовими є фактор низької врожайності і ризик зниження цін через перевиробництво, що спостерігалося на початку поточного сезону.

«У ярому сегменті основним очікуванням можна назвати приріст площ під кукурудзою. Але, швидше за все, цей приріст буде несуттєвим, оскільки над ціновими трендами тяжіє світова кон'юнктура. Крім того, очікується приріст площ під деякими нішевими культурами», - зазначив А. Купченко.

В цілому, згідно з попередніми оцінками аналітиків ІА «АПК-Інформ», ярі зернові культури в поточному сезоні можуть бути посіяні на площі 7,30 млн га, що на 2% більше, ніж під урожай поточного сезону, і на 5% перевищує площі під зерновими культурами озимого клину (6,96 млн га під урожай 2017 року). Серед основних трендів потрібно відзначити очікуваний приріст площ під кукурудзою - на 2%, щодо показника поточного сезону, гороху - на 5%, гречки - на 11% та інших нішевих зернових культур - на 13%.

У той же час, за даними Мінагропроду України, посівна площа озимих культур під урожай 2017 року склала 7,17 млн ​​га, що є мінімальним показником за останні роки.

На даному етапі важко оцінити, наскільки успішно пройде весняна посівна кампанія, тому що основну ставку українські аграрії роблять на сівбу пізніх ярих культур - таких як кукурудза, соняшник і соя. Відзначимо, що старт сівби зазначених культур заплановано на початок квітня, при цьому погодний фактор безумовно буде вирішальним в даному питанні.

Інтерв'ю
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее
Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН
Ягідництво називають однією із найперспективніших галузей АПК. Саме сюди і початкуючі, і досвідчені аграрії  вкладають великі суми грошей. Про те,  за якими критеріями слід обирати культури

1
0