Спецвозможности
Новости

Ситуація на світовому ринку добрив критична, — USDA

05.07.2022
346
Ситуація на світовому ринку добрив критична, — USDA фото, иллюстрация

Світові ціни на добрива майже досягли рекордного рівня і можуть залишатися високими до кінця 2022 року і далі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Міністерства сільського господарства США (USDA) опублікувало звіт, у якому зазначено, що у структурі витрат агровиробників Сполучених Штатів 1/5 частина припадає на добрива. А для виробників кукурудзи та пшениці ця цифра ще більша. Зокрема, на добрива припадає 36% операційних витрат фермерів, що вирощують кукурудзу, і 35 % у вирощуванні пшениці.

Окрім підвищення цін, російське вторгнення в Україну погіршило і без того складну ситуацію з постачанням добрив і спричинило обмеження імпорту та експорту, що посилить дефіцит продукції.

Усе почалося зі зростання цін на природний газ у 2021 році, яке наклалося на перебої в ланцюгах поставок, спричинені пандемією COVID-19.

Ситуація іще поглибилася, коли росія та Китай ввели експортні обмеження, а потім вступили в силу міжнародні санкції проти Білорусі та росії. Ці дві країни є основними постачальниками добрив на світовий ринок.

У звіті зауважується, що разом Китай, росія, Сполучені Штати, Індія та Канада виробляють понад 60 % добрив у світі. Найбільшим виробником є Китай, частка якого сягає приблизно 25%. Водночас він же сам є і найбільшим споживачем добрив.

При цьому, зазначено у звіті, росія та Білорусь відіграють вирішальну роль на світовому ринку добрив, на них припадає майже 20% світового експорту.

Також у звіті наголошується, що вторгнення росії в Україну призвело до зупинки українського виробництва добрив. Незважаючи на те, що Україна є відносно невеликим виробником, але за даними Міжнародної асоціації добрив, у 2019 році вона виробила 1,58 млн т добрив і забезпечила понад 75% внутрішнього споживання азоту.

Глобальні перспективи у виробництві продовольства на 2023 рік можуть бути ще жахливішими, вважають в USDA. Оскільки російсько-українська війна триває, а постачання добрив залишається обмеженим, високі ціни, ймовірно, матимуть ще сильніший вплив на рішення щодо вирощування сільгоспкультур серед аграріїв США, та й і світу загалом.

Ключевые слова: світовий ринок добрив, USDA

Интервью
Компания Agrieye появилась только год назад, но уже успела выйти на рынки Перу, Эквадора, Пакистана, Малайзии, США, Норвегии, Кении, Египта. Как говорит основатель и генеральный директор компании AGRIEYE Андрей Севрюков: “Основной мой вид... Подробнее
Елена Березовська, президент общественного союза «Органическая Украина»
Общественная Союз производителей органических сертифицированных продуктов «Органическая Украина» был создан в 2012 году. Ее инициаторами стали шесть предприятий, которые производили молоко, бакалею,

1
0