Спецможливості
Новини

SIMA’2007: рекорд за рекордом

15.08.2008
881
SIMA’2007: рекорд за рекордом фото, ілюстрація

Легендарний вислів Генріха IV "Париж вартий меси" актуальний і сьогодні. Париж - це місто, де кожен знайде собі щось до вподоби: музеї, парки, бістро й ресторани, театри й кабаре... Тож не дивно, що саме Париж "навіяв" Хемінгуеєві славнозвісний роман - "Свято, яке завжди з тобою". Справді, Париж - це свято й радість: свято зустрічей, свято пізнання нового й незвичайного. Саме таким святом стала SIMA - чи не найбільша в Європі сільськогосподарська виставка, яка відбулася з 4 по 6 березня у виставковому комплексі Parc des Expositions Парі-Нор Вільпент.

Легендарний вислів Генріха IV "Париж вартий меси" актуальний і сьогодні. Париж - це місто, де кожен знайде собі щось до вподоби: музеї, парки, бістро й ресторани, театри й кабаре... Тож не дивно, що саме Париж "навіяв" Хемінгуеєві славнозвісний роман - "Свято, яке завжди з тобою". Справді, Париж - це свято й радість: свято зустрічей, свято пізнання нового й незвичайного. Саме таким святом стала SIMA - чи не найбільша в Європі сільськогосподарська виставка, яка відбулася з 4 по 6 березня у виставковому комплексі Parc des Expositions Парі-Нор Вільпент.

Комплексна спеціалізована виставка SIMA вперше стартувала 1922 року, й донині її проводять один раз на два роки. Виставка охоплює всі сфери сучасного сільського та лісового господарства.
SIMA'2007 стала знаменною для сільського господарства Франції, що з річним оборотом понад 3,9 млрд євро посідає перше місце в Європі, з кількох причин. По-перше, виставка зібрала рекордну кількість учасників - 1361 експонент, половина з яких - міжнародні учасники з 39 країн світу, в т. ч. і з України. По-друге, за своїми масштабами виставка стала найбільшою за всю історію існування - експозиція розгорнулася на 22 га. По-третє, виставку відвідала рекордна кількість гостей - близько 250 тисяч, 25% з яких - іноземні. Неабиякий інтерес цьогорічна SIMA викликала у представників країн Східної Європи: серед експонентів були представлені Росія ("Ростсєльмаш", Всеросійський виставковий центр), Україна (СП "Дніпрошина", Київський міжнародний контрактовий ярмарок), Чехія, Польща, Румунія тощо. Цю зацікавленість помітили й організатори виставки - на центральних входах до виставкових павільйонів було розміщено оголошення російською мовою, а в прес-центрі виставки працював російськомовний персонал.
Оглядаючи експонати, серед розмаїття мов представників різних країн з усіх континентів планети приємно було чути й українську - виставку SIMA'2007 відвідала численна група українських аграріїв, науковців і журналістів. Більшість із них була вражена її масштабністю. Хоча українці вже звикли до виставок міжнародного класу ("КиївАгріХорт", "ІнтерАгро" за рівнем організації, "брендовістю" учасників, якістю експонатів уже наздогнали Європу, а за інтенсивністю ділової активності й перегнали), SIMA - це справді надзвичайна подія, бо тут були представлені найбільші світові виробники комбайнів, тракторів, машин для обробки грунту та догляду за посівами, для внесення добрив, проведення хімічного захисту посівів та насаджень, іригації, збирання сіна тощо.
У чотирьох павільйонах відвідувачі мали змогу ознайомитися з новинками в сучасному тваринництві (у цієї експозиції була своя назва - SIMAGENA) - 294 експоненти з різних країн світу представляли понад 500 голів ВРХ п'яти м'ясних і семи молочних порід (їх можна було не лише оглянути на стендах і спеціальних показах на рингу, а й придбати на аукціоні), 100 овець порід Саффолк, Шароле та Іль де Франс. "Живу" частину експозиції доповнювали різноманітна техніка для машинного доїння, обладнання для утримання та догляду за худобою, машини для збирання сіна, силосування, причепи, роздавачі кормів... Спеціальний розділ SIMAGENA було присвячено сучасному генетичному матеріалу свійської худоби та кормам.
На виставці знайшлося місце і для міжнародної аграрної преси - їй відвели цілий стенд. Відвідувачі та всі зацікавлені мали змогу  ознайомитися на стенді з понад 50 найвідомішими журналами аграрної тематики. Серед них була й продукція видавництва "Юнівест Медіа": журнали "Пропозиція" (разом з газетою "Пропозиція+"), "Огородник", "Овощеводство".
Роботу виставки урізноманітнювали насичені заходи: конференції, конкурси, аукціони. Найцікавішими з них були конференції, присвячені проблемам біоенергетики, зокрема, виробництву біопалива, водопостачання, а також конкурси на кращі породи молочної та м'ясної худоби.
Багатолюдним був конкурс інноваційних технологій (Palmares de l'Innovation). Авторитетне міжнародне журі конкурсу відзначило нагородами 29 продуктів: 3 золоті, 9 срібних медалей та 17 грамот. Серед нагороджених - компанія "Клаас" (золота медаль за систему обв'язування для високопродуктивних прес-підбирачів), компанія "Кун" (срібна медаль за високопродуктивну конвеєрну валкову жатку), "Квернеленд" (срібна медаль за навісний плуг "3 в 1").

Дякуємо компанії "Кун" (і особисто Віктору Сичу) за допомогу в організації відвідання виставки.

Система обв’язування для високопродуктивного прес-підбирача
Виробники нового прес-підбирача Quadrant 3400 з удосконаленою системою обв’язування пропонують революційно новий підхід до роботи із соломою (30–50 т/година).
У традиційних прес-підбирачах на стадії обв’язування голка піднімається в канал через виріз у поршні. Наприкінці ходу, коли вушко голки перебуває в горизонтальному положенні, нитка в цей час — у стопорі й на отворі.
У прес-підбирача Quadrant 3400 в процесі обв’язування голка все ще рухається в напрямку вузлов’яза. Раціоналізація полягає в тому, що вузлов’яз нахиляється на осі для зустрічі з голкою. Нововведення скорочує відстань, яку проходить голка, і, як наслідок, час обв’язування.
За рахунок скорочення ходу можна використати коротшу голку, а вушко розміщає нитку вертикально. Обв’язування відбувається в рулоні, а не над ним. Будь-яке провисання нитки унеможливлюється, і рулони будуть добре впакованими. Нахил вузлов’яза зменшує також напруження нитки, коли поршень перебуває в положенні найбільшого стискання. Це поліпшує процес обв’язування й підвищує еластичність.
Друга особливість — голками управляють ексцентрики. Така схема сприяє швидшому руху голок під час підйому та їхньому уповільненню під час наближення до вузлов’яза. Загальний час обв’язування значно зменшується, а якість вузлів при цьому не погіршується.
Таким чином, нова система вертикального обв’язування забезпечує очевидні переваги, коли зв’язування слабшає. Це все той самий одиночний вузол від “Клаас” навіть у разі рулонів великих розмірів (1 м заввишки і 1,20 м завширшки). Як наслідок, забезпечується більша щільність рулону та швидкість вивантаження.
У разі використання поновлюваних джерел енергії за більшої швидкості поршня (46 об./хв) збільшується продуктивність агрегату. Крім того, зменшуються транспортні витрати завдяки оптимізації навантаження рулонів.

Високопродуктивна конвеєрна валкова жниварка
Підвищені вимоги до продуктивності збирального устаткування посприяли модернізації всього технологічного ланцюга. За першого укосу потужний фуражний комбайн забирає приблизно 9 м фуражної культури, але якщо укоси робити частіше, ширина захвата повинна бути 15 м.
Нова валкова жниварка Merge-Maxx 900 має три вузли, що складаються із захвата й конвеєрного паса. Три вузли прилягають один до одного так, що фураж піднімається незалежно від профілю землі на ширині 9 м. Після того, як фураж прийняли захвати, він рухається поздовжньо на конвеєрі.
У цьому разі фураж не втрачає своїх поживних властивостей, бо він просушується рівномірно на землі, а збирання у валки унеможливлює ризик перенесення забруднень із повітря. Косити можна зліва направо і навпаки. Підвищення продуктивності досягається за рахунок регулювання ширини скошування й маневреності устаткування.

Олег Єрмоленко
спеціально для журналу "Пропозиція"

Інтерв'ю
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року

1
0