Спецможливості
Новини

Штам TR4 може привести до 100-відсоткового знищення бананів, - FAO

07.10.2019
785
Штам TR4 може привести до 100-відсоткового знищення бананів, - FAO фото, ілюстрація

Продовольча та сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (ФАО) приступила до здійснення нового надзвичайного проекту в рамках своєї Програми технічного співробітництва для надання допомоги країнам в Латинській Америці та Карибському басейні в боротьбі з фузаріозним прив'яданням, грибковим захворюванням рослин, здатним повністю знищити бананову культуру, від якої залежать мільйони людей. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Ця хвороба, що викликається новим тропічним штамом TR4 грибка Fusarium oxysporum f.sp. cubense, яка вражає виробництво багатьох сортів плантанів та бананів, включаючи «Кавендіш», один з найпопулярніших сортів на ринку в усьому світі. Штам TR4 вражає коріння та стебла рослини і, хоча не є небезпечним для здоров'я людини, може привести до стовідсоткового знищення врожаю, що стане серйозною проблемою для країн та громад, в яких виробництво бананів є найважливішим джерелом продовольства, сімейного бюджету та експортних доходів.

Відзначимо, на сорт бананів «Кавендіш» припадає приблизно 47% всього виробництва в світі. Загроза для «Кавендіш» може змусити фермерів та приватний сектор відмовитися від монокультури на користь більш біорізноманітних систем плантацій з використанням інших сортів бананів з більш ніж 1000 наявних.

У Латинській Америці та Карибському басейні штам TR4 недавно був вперше виявлений в Колумбії, де на 175 гектарів площ бананових ферм тепер оголошений карантин, введений Сільськогосподарським інститутом Колумбії (ICA).

Сусідній Еквадор - найбільший в світі експортер бананів, великими виробниками є також Колумбія, Коста-Ріка та Гватемала. Поширення хвороби матиме катастрофічні наслідки для фермерів і їх сімей в цьому регіоні.

«Роль бананів в забезпеченні продовольства та сімейних доходів в цьому регіоні важко переоцінити. У кількох країнах ця культура має величезне значення для економіки всієї країни, так як це найважливіша стаття експорту. Разом ми зможемо стримати поширення цієї спустошливої ​​хвороби та захистити гроші на прожиття», - сказав Хуліо Бердеге, заступник генерального директора та регіональний представник ФАО в Латинській Америці і Карибському басейні.

TR4 - це патоген, який передається з переміщенням зараженого рослинного матеріалу, зараженого ґрунту, води та інших фізичних засобів - наприклад, на взуття, знаряддя праці та автомобільних шинах. Адаптувавшись, патоген десятиліттями залишається в грунті; в даний час знищити його повністю неможливо.

Однак існують заходи, що дозволяють ефективно обмежувати поширення хвороби.

«Країни повинні проявляти пильність, вести моніторинг та попереджувати появу нових випадків зараження TR4. Тільки неухильне дотримання фітосанітарних заходів здатне попередити поширення хвороби. Цілеспрямовані місцеві та регіональні зусилля, наукова підтримка, раннє виявлення та міжнародне співробітництво - ось що абсолютно необхідно для боротьби з TR4», - заявив Ханс Дрейер, директор відділу по виробництву та захисту рослин ФАО.

Ключові слова: банани, FAO, світ

Інтерв'ю
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0