Спецможливості
Новини

Що потрібно для отримання агролізингу?

21.04.2017
1420
Що потрібно для отримання агролізингу? фото, ілюстрація
Проблему українських аграріїв - дефіцит якісних засобів виробництва, можна вирішити за допомогою альтернативного банківському кредитуванню механізму - лізингу

Проблему українських аграріїв - дефіцит якісних засобів виробництва, можна вирішити за допомогою альтернативного банківському кредитуванню механізму - лізингу. По суті, це довгострокова оренда, що дозволяє вибрати товар, а також продавця, все інше виконає лізингова компанія. Щоб скористатися лізингом, сільгоспвиробники мають виконати низку вимог, пише propozitsiya.com з посиланням на Latifundist.com.

Основні вимоги до лізингоотримувачів:

- досвід роботи в сільськогосподарському бізнесі не менше 3-х років;

- достатня офіційна прибутковість для оплати лізингових платежів;

- можливість внести початковий внесок за техніку (аванс) у розмірі 25-38%, в залежності від виду техніки;

- сума фінансування від 1,5 до 7 млн ​​грн;

- позитивна кредитна історія.

Також аграріям необхідно підготувати пакет документів: заповнити анкету лізингоотримувача, надати звітність компанії (баланс і ф2) за 3 останні роки з розшифровкою основних статей щодо останньої звітності, також необхідна інформація про доходи/витрати по вирощуваних культурах за попередній рік і план на поточний рік.

Після прийняття рішення про фінансування для підготовки договорів на угоду до 7 млн ​​грн потрібно тільки виписка з ЄДР та опитувальник/анкета.

Авансовий платіж для різних видів техніки становить від 25%, в залежності від бренду і валюти фінансування (гривня або долар). Наприклад, на техніку таких брендів як Case, New Holland та John Deere, мінімальний аванс може становити від 25%. Також існують спеціальні програми фінансування зі зниженими процентними ставками, за такими брендам як: Fendt, Massey Ferguson, Challenger, Claas, Lemken, Kuhn, Manitou, Gaspardo та деяким іншим.

На сьогоднішній день ринок агролізингу показує зростання. У 2016 році, за даними Нацкомфінпослуг, кількість нових договорів зросла в 2,2 рази, а їх грошове наповнення - в 1,5 рази.

Аграріям лізингову угоду потрібно розглядати як довгострокову інвестицію, а не просто як форму кредиту або спосіб заощадити.

За підсумками минулого року, на ринку залишилося 200 лізингових компаній, 78 виключили з реєстру. Також діють ще 400 фінансових компаній, які поряд з іншими послугами мають право займатися лізингом. За інформацією Асоціації лізингодавців України, тільки перша десятка компаній здійснює 60% фінансування всіх обсягів.

Інтерв'ю
Во­ло­ди­мир Яков­чук, ге­не­раль­ний ди­рек­тор Євраліс Се­менс Ук­раї­на
Ге­не­раль­ний ди­рек­тор ТОВ «Євраліс Се­менс Ук­раї­на» Во­ло­ди­мир Яков­чук розповідає про новинки французького насінницького бренда сезону-2017 та «закулісне» життя компанії.
Федір Шумейко, головний інженер ФГ «Агро Хорс»
Коротка дискова борона Heliodor 9 від LEMKEN – найлегша дискова борона в продуктовій лінійці компанії. Діаметром дисків цього агрегату становить 510 мм. Серед особливостей агрегату слід відмітити його маневреність, технологічність та... Подробнее

1
0