Спецможливості
Новини

Сільське господарство стало основною причиною зникнення 17-19% птахів у Європі

05.12.2021
1120
Сільське господарство стало основною причиною зникнення 17-19% птахів у Європі фото, ілюстрація

В Європі за останні 40 років зникло приблизно 17-19% птахів.

Найсильніше постраждали види, життєдіяльність яких пов'язана із сільським господарством — через використання пестицидів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на greenpost.

Зазначається, що у період з 1980 по 2017 роки популяція хатніх горобців скоротилася вдвічі — на 247 мільйонів, жовтих трясогузок на 97 млн, шпаків на 75 млн і жайворонки на 68 млн. Скорочення чисельності птахів відбувається, ймовірно, через брак їжі, забруднення повітря і хвороби.

«Використання пестицидів в сільському господарстві теж зіграло значну роль, адже не стало комах, якими і харчувалися птахи. Це вплинуло також і на мігруючих птахів, і тих, які мешкали уздовж берегових ліній: зникають вівчарик весняний, жовті плиски, чубаті чайки та інші птахи», — йдеться у повідомленні.

«Наше дослідження є тривожним сигналом для дуже реальної загрози зникнення птахів і «Тихій весни»», — коментує Фіона Бернс, провідний автор дослідження і старший науковий співробітник RSPB.

За її словами, зустріч Конвенції ООН про біологічне різноманіття в 2022 році має вирішальне значення для запобігання зникнення і відновлення втраченої чисельності багатьох видів.

«Збереження біорізноманіття це значний внесок в боротьбу зі змінами клімату. Зараз спостерігається збільшення чисельності тільки таких видів як чорноголовка, чорний дрізд, кропив'яник, щиглик, вільшанка, голуб і блакитна синиця», — зазначається у повідомленні.

«Природоохоронні заходи допомогли збільшити більш ніж удвічі чисельність 11 видів рідкісних хижих птахів, наприклад сапсанів, болотяних луней, канюків і беркутів», — додають експерти.

Інтерв'ю
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0