Спецможливості
Техніка та обладнання

Самохідний обприскувач для малих та великих агропідприємств

29.03.2021
23537
Самохідний обприскувач для малих та великих агропідприємств фото, ілюстрація

Щороку природа дивує нас своїми примхами, підкидаючи щоразу нові випробування. Зима без снігу чи літо без дощу у наших широтах — це уже реалії сьогодення. І з подібними викликами доводиться боротись аграріям по всьому світу. Адже кліматичні зміни ведуть, насамперед, до змін у технологіях вирощування всіх без винятку сільськогосподарських культур, а отже й у способах і термінах їхнього хімічного та біологічного захисту.

 

 

 

 

 

Саме тому вимоги аграріїв до сільськогосподарської техніки, а особливо до машин для внесення засобів для захисту рослин, значно зросли. Якщо раніше весняні температури давали змогу провести підготовку полів за тиждень-два, то тепер ці терміни скоротились удвічі, а то й утричі. А це означає, що навантаження на техніку зростає в такій самій прогресії. І тепер перед фермером постає дилема: або ж збільшувати парк техніки і набирати в штат додаткових працівників, або ж придбати продуктивніше обладнання.

Зрозуміло, що можливості у власника холдингу та дрібного аграрія різні, як і критерії продуктивності потрібної техніки. Та основне бажання у них єдине – скоротити терміни обробки, що дає змогу ефективно використати препарати у відповідні агростроки та отримати максимальну віддачу від їхньої роботи. Щодо технічних моментів, то тут їх безліч, все залежить від побажань майбутніх власників. Але про головні з них слід сказати — техніка повинна забезпечувати можливість працювати за несприятливих погодних умов (перезволожений ґрунт), якісно працювати у темну пору доби і забезпечувати високу продуктивність за роботи на полях неправильної форми та зі складним рельєфом. З такими вимогами, безумовно, найкраще впорається самохідна техніка.

Обробка кукурудзи на пізніх стадіях вегетації — не проблемаВибрати самохідний обприскувач сьогодні вже не так просто, як, скажімо, ще 10 років тому. Адже пропозицій значно більше, технічні і технологічні характеристики різні, та й ціни, будемо відверті, не завжди на користь пересічного фермера. Здебільшого звичайно, це техніка закордонного виробництва. Але нещодавно український виробник ПрАТ «БОГУСЛАВСЬКА СІЛЬГОСПТЕХНІКА» презентував дві моделі самохідних обприскувачів власного виробництва — BOGUSLAV MAF 4200 та BOGUSLAV IBIS 3000, які за своїми технологічними характеристиками не поступаються закордонним.

«Ці машини ідеально справляються із завданнями якісного захисту навіть високостеблових культур на пізніх стадіях вегетації, адже мають кліренс 1700 та 1800 мм відповідно», — розповідає начальник відділу збуту ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» Олександр Бабиленко.

Високий кліренс у поєднанні зі змінною шириною колії та можливістю вибору необхідного типу шин дає змогу обробляти різноманітні культури навіть у пізні фази розвитку.

Панель керування — все просто, зрозуміло та доступноОднією з найважливіших переваг самохідних обприскувачів BOGUSLAV є перевірена роками на причіпних моделях конструкція штанги і система її стабілізації. Механізм стабілізації штанги обладнаний амортизаторами і пружинами для гасіння коливань у вертикальній площині і блоками пружинних елементів для гасіння коливань у горизонтальній площині. Він забезпечує максимальну стабільність штанги без додаткової електроніки і зменшує вплив нерівностей поля на роботу обприскувача.

Ефективність роботи пестицидів залежить від багатьох факторів. Одним із головним є температурний режим. Саме тому переважна більшість робіт із обробки посівів слід проводити в темну пору доби. В цей час умови для внесення та роботи препаратів є найоптимальнішими: знижується температура повітря, збільшується його вологість, зменшується швидкість вітру, а значить ефективність дії ЗЗР буде максимальною. Саме тому потрібно особливу увагу приділяти системам навігації та телеметрії, які дають змогу максимально автоматизувати процес внесення препаратів. Також слід подбати й про якісне освітлення на самій машині.

Різні режими управління колесами обприскувача дають змогу швидко та без зайвого витоптування обробляти різні сільськогосподарські культуриЯк зауважує представник компанії BOGUSLAV, за технологічними показниками самохідні обприскувачі українського виробництва не поступаються закордонним. На обох машинах встановлено систему комп’ютерного управління ARAG Bravo 400S LT, яку включено до їхньої стандартної комплектації. Комп’ютер відображає на кольоровому дисплеї з діагоналлю 5,7” усі параметри роботи машини: оброблену площу, швидкість, робочий тиск, рівень рідини в баку і багато іншого. Також комп’ютер дає змогу встановлювати та підтримувати рівень витрати робочого розчину, обробляючи дані від витратоміра і датчика тиску, що забезпечує максимальну точність у роботі. Об’єм вбудованої пам’яті 2GB. Також є два USB-порти та один SD-роз’єм для передачі інформації, що дає змогу вести детальний контроль за процесом обприскування.

Крім того, за бажанням клієнта може бути встановлена система управління основними функціями обприскувача від німецької компанії MULLER ELEKTRONIK, яка дає змогу максимально автоматизувати роботу з обприскувачем.

Для мінімізації пошкодження посівів самохідний обприскувач BOGUSLAV MAF 4200 обладнано чотириколісним режимом керування, коли задні колеса рухаються точно, слід-у-слід, передніх. При цьому радіус розвороту цієї машини становить всього 5900 мм. Ця модель також має три рульові режими керування: керовані передні колеса, керовані усі колеса, а також «крабовий хід», що значно спрощує складні заїзди на поле, а також роботу на схилах.

Власникам менших фермерських господарств варто звернути увагу на модель BOGUSLAV IBIS 3000. Стабільний рух цього обприскувача в складних польових умовах з оптимальними енерговитратами забезпечує привід на чотири колеса та інтелектуальна антибуксувальна система POCLAIN.

Органи керування системою заправки обприскувача MAF 4200Що не кажіть, але сьогодні є проблема з кваліфікованими кадрами, які могли б працювати на таких машинах. Бо робота з причіпним штанговим обприскувачем радянських часів і сучасною комп’ютеризованою технікою — це те саме, що взяти в руки IPad після дискового телефону. Втім, попри складність нових обприскувачів,  слід, насамперед, взяти до уваги легкість у керуванні машиною і простоту налаштувань. Зовнішню панель управління всіма функціями на обох моделях обприскувачів, включаючи функції заповнення і промивання бака, винесено у відсік з правого боку. Поруч також розташований міксер для попереднього змішування робочого розчину. Органи управління як в кабіні, так і на зовнішній панелі, є інтуїтивно зрозумілими, надзвичайно точними і надійними. Тобто робота з цими машинами може бути такою ж приємною, як і подорож сучасним комфортним седаном. Окрім того, спеціалісти служби технічної підтримки проводять ретельне детальне навчання операторів із подальшою здачею іспитів як по теоретичних, так і по практичних навичках, а також повний комплекс робіт із введення машини в експлуатацію.

І ще одна з важливих переваг самохідних обприскувачів BOGUSLAV – це їхня ціна, яка є значно нижчою закордонних аналогів. Адже кожен фермер, навіть за аналогічних технічних і технологічних показників машин практично однакового рівня виконання, в першу чергу звертає увагу на вартість техніки, а також на вигідні програми фінансування. Фахівці нашої компанії розробили кілька вигідних пропозицій щодо цього. Окрім того, ці машини, як і вся лінійка причіпної техніки TM BOGUSLAV, включені до списку техніки, на яку надається державна компенсація 25% її вартості. А для оформлення документів на її отримання фахівці компанії надають юридичну підтримку.

На сьогодні серед виробників обприскувачів в Україні лідерську позицію займає ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка», відома своїм брендом BOGUSLAV. Ефективність та надійність техніки ТМ BOGUSLAV підтверджена сотнями тисяч оброблених гектарів як в Україні, так і далеко за її межами. Адже останні п’ять років компанія активно освоює іноземні ринки, і за минулий маркетинговий рік об’єм експорту причіпних обприскувачів виробництва компанії зріс до 300 одиниць, а це майже 30% від загального об’єму виробництва підприємства.

Компанія була створена в далекому 1929 році під назвою Богуславська МТС з метою виробничо–технічного та організаційного обслуговування сільськогосподарських підприємств. З 1953 року підприємство спеціалізувалося на капітальному та поточному ремонті тракторів. У 1996 році відбулася реорганізація підприємства в акціонерне товариство та було змінено стратегію розвитку компанії. Протягом останніх 25 років компанія спеціалізується на виробництві машин для хімічного захисту рослин та агрегатів для внесення рідких мінеральних добрив.

За всю історію виробництва заводом випущено понад 6 тис. машин, із них обприскувачів – 4,5 тис. Щороку виробничі потужності збільшуються, і вже сьогодні модельний ряд техніки BOGUSLAV налічує 23 моделі причіпних обприскувачів. А також дві моделі самохідних обприскувачів BOGUSLAV MAF 4200 та BOGUSLAV IBIS 3000 із високим кліренсом (1700 та 1800 мм відповідно). Ці машини створені для якісного захисту високорослих культур навіть у пізні фази їхнього розвитку.

 

А. Сухина,

a.sukhina@univest-media.com

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала

1
0