Спецможливості
Новини

Садівники скаржаться на необгрунтовану відмову в дотаціях

03.12.2020
1083
Садівники скаржаться на необгрунтовану відмову в дотаціях фото, ілюстрація
Олександр Матвієць

«Більш ніж десятку господарств повернули подані документи і таким чином відмовили в державній підтримці, зокрема, на придбання техніки і будівництво холодильних камер», — розповів голова асоціації «Укрсадпром» Олександр Матвієць, додавши, що асоціація вважає цю відмову необгрунтованою, пише propozitsiya.com.

«А все через те, що вперше в історії до складу комісії для надання фінансової підтримки розвитку садівництва при Мінекономіки не включили представників громадських організацій, що об’єднують сільгоспвиробників», — вважає О. Матвієць. 

Увесь час збором документів займалася комісія, сформована тільки з міністерських чиновників, і лише 24 листопада асоціації садівників, виробників ягід, горіхів запросили ознайомитися з ходом роботи комісії, ясна річ, віртуально. Та й то після листа на ім’я міністра економіки, де садівники поскаржилися на те, що їх не залучили до роботи комісії.

Але до цього часу деяким господарствам устигли відмовити, на думку асоціації «Укрсадпром», — безпідставно. 

«Реєстрацію документів затримували на строк до тижня, а потім відмовляли в підтримці по причині запізнення з подачею паперів. Секретар комісії особисто обдзвонював господарства, вимагаючи надати уточнюючі документи, не передбачені нормативними актами», — розповів О. Матвієць, додавши, що в Кіровоградській області чиновники свавільним рішенням взагалі не дали нікому отримати бюджетну компенсацію частини обумовлених законодавством витрат.

«Цього року документи, передбачені програмою державної підтримки садівництва, написані розпливчасто, через що дехто й не зміг правильно їх оформити і врешті не отримав бюджетних дотацій», — зауважив фінансовий директор фірми «Сади Донбасу» Сергій Остапець.

Ключові слова: садівники, дотації, відмова

Інтерв'ю
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0