Ринок землі: багато землевласників найближчим часом можуть втратити свої паї
Деякі власники земельних паїв вже найближчим часом можуть втратити свою власність, не отримавши натомість за неї ані копійки. Ринок землі диктує свої умови, яких слід дотримуватись, аби не залишитися ні з чим. Отже українцям порадили, що негайно слід зробити, аби не позбутися паїв, що належать їм за законом.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.today.ua.
В Україні вже третій місяць поспіль діє ринок землі. За цей час вже чимало земельних ділянок змінило своїх власників, хоча український ринок поки не можна назвати жвавим. Експерти кажуть, що процес гальмує вартість землі, яка залишається невисокою. А через це власники земельних паїв не квапляться їх продавати. Однак дехто із землевласників ризикує не отримати жодної копійки за свій земельний скарб і навіть більше — втратити його безповоротно.
На такий ризик наражають себе громадяни, які досі не оформили або недооформили власність на свій земельний пай. А тим часом, відповідно до закону, стікає термін, що був відведений їм для цієї процедури.
«Наразі багато є невитребуваних паїв. Невитребувані паї — це коли при розпаюванні люди не отримали землю, на яку мають право, або вони ще не до кінця скористалися правом і недооформили свій пай через низку різних причин. Це відбувається не лише через брак коштів, причина ще полягає в тому, що вони не знають, в яку сторону бігти, де ці документи оформляти», — розповів голова спілки «Центр розвитку земельних правовідносин в Україні» Леонід Корейба.
Таким громадянам слід мобілізуватись і, не гаючи часу, завершити розпочатий процес. Як усе оформити, можна дізнатися з інтернету, або проконсультувавшись із правниками, чи порадившись із тими односельцями, хто вже пройшов крізь цю процедуру. Адже, якщо вони цього не зроблять, то вже незабаром втратять своє право власності.
«Зараз, за новим законодавством, якщо до 2024 року ці паї не оформляться, то вони автоматично перейдуть до місцевої громади. Тому дооформлюйте свою землю — інакше ви її втратите», — порадив експерт.
Не маючи на руках державного акту про право власності на землю, власник паю не зможе ані скористатись своєю землею сам, ані продати її на ринку землі. Тому краще поквапитися з оформленням документів.