Ринок винограду: споживач вимагає чогось нового і незвичайного
Столовий виноград набуває більшої популярності — ще недавно в Україні було лише 2% споживання власного столового винограду, зараз ця цифра більше 10%, пише propozitsiya.com з посиланням на ІА «Інфоіндустрія».
На сьогодні сортове забезпечення виноградарів досить непогане. «В Україні є чим похвалитися. Лише Запорізька область має 4 визнаних селекціонерів. Якщо з’являється новий сорт винограду, він одразу завойовує нових прихильників, які із задоволенням його купують», — зауважує Дмитро Гордійчук.
Натомість, підкреслюють аналітики, що основною проблемою залишається зберігання винограду. Власник ІА «Інфоіндустрія» Гордійчук запевняє, що собівартість винограду буде зменшуватися. Якщо вирощування буде більш технологічним із використанням іноземної експертизи та засобами захисту, виробництво буде зростати.
Як повідомляє propozitsiya.com, вже 5 рік поспіль проводиться конкурс «Диво-виноград» у рамках виставки-конференції «Золоте гроно України» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Цього року Володимир Кікабідзе із Запоріжжя став переможцем конкурсу «Диво-виноград».
Проект фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA).
Виноградне гроно Володимира Кікабідзе сорту «Дубовський рожевий» вагою 3,4 кг професійне журі визнало переможцем у номінації «Кращий зразок винограду за величиною та красою грона». Загалом більше 30 виноградарів взяли участь у конкурсі «Диво-виноград», а виставку-конференцію, організатором якої виступила компанія «Інфоіндустрія», відвідало близько тисячі початківців та виноградарів зі стажем.
Проте незважаючи на цінову політику, інтерес до цієї ягоди не падає. Виноградарі для отримання кращої ціни об'єднуються та створюють великі партії однорідного товару, з якими виходять на більш дохідні ринки збуту - мережі супермаркетів. Крім того, виноградарі активно займаються переробкою ягоди. Цього року на виставці «Золоте гроно України» було представлено величезну кількість зразків вина і чачі.
Нагадаємо, що у 2017 році переможцем конкурсу «Диво-виноград» став студент Миколаївської «аграрки» Руслан Панченко з гроном вагою майже 7 кг.