Спецвозможности
Новости

Ринок молодої картоплі — незадоволені всі

19.05.2022
516
Ринок молодої картоплі — незадоволені всі фото, иллюстрация

Сезон реалізації овочів нового врожаю в Україні набирає обертів, однак війна внесла свої корективи, зокрема, на ринок молодої картоплі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Традиційно основним постачальником ранніх овочів на більшу частину території України раніше виступала Херсонська область. Але на сьогоднішній день вона окупована російськими загарбниками і на місцях встановлена тимчасова окупаційна влада. 

Через російські блокпости практично неможливо поставляти будь-яку продукцію з Херсону в інші регіони України, і водночас покупці з Криму та південних регіонів країни-загарбника безперешкодно закуповують плодоовочеву продукцію в українських фермерів.

Тут простежуються цікаві закономірності з торгівлі однією і тією ж продукцією у різних напрямках. Так, на сьогоднішній день у продаж вже масово почала надходити картопля врожаю 2022 року. Але купити його можуть не всі.

Оптові партії картоплі нового врожаю в Херсонській області реалізовуються покупцям з Криму та росії по 10-12 грн/кг ($0,34-0,41/кг), в той же час покупці з інших регіонів України за ту саму продукцію платять уже не менше 30-50 грн/кг ($1,03-1,71/кг), що в середньому у 3,5 рази дорожче, ніж ціни на картоплю нового врожаю у Херсонській області.

При цьому незадоволені залишилися обидві сторони. Споживачі з центральних регіонів країни на сьогоднішній день не завжди можуть собі дозволити заплатити таку високу ціну за картоплю нового врожаю, а херсонські виробники в більшості випадків змушені продавати його в середньому в 1,6 рази дешевше, ніж в аналогічний період минулого року.

Интервью
  Органическое земледелие в сочетании с пчелоопылением - новый перспективный тренд в сельском хозяйстве. Не отстают от мировых тенденций и украинские аграрии. Компания “Агроинвест Холдинг” рискнула и запустила пилотный проект по... Подробнее
Геннадий Юдин, вице-президент ВОО "Украинская ореховая Ассоциация"
Ореховодство в последнее время уже успело стать одной из самых скандальных отраслей аграрного производства. После всем известной огласки из «ореховой мафией» интерес к саженцам и закладке ореховых

1
0