Спецможливості
Новини

Рибні ресурси Азовського моря практично знищено, — Асоціація рибалок

11.01.2017
6620
Рибні ресурси Азовського моря практично знищено, — Асоціація рибалок фото, ілюстрація
Ресурси Азовського моря практично знищені: зі 40 промислових видів риб для повноцінного вилову залишилося тільки три (тюлька, бичок і хамса), інші виловлюються в мізерній кількості

Ресурси Азовського моря практично знищені: з 40 промислових видів риб для повноцінного вилову залишилося тільки три (тюлька, бичок і хамса), інші виловлюються в мізерній кількості. Про це повідомила прес-служба Асоціації рибалок України з посиланням на екологів, пише propozitsiya.com.

Ще недавно Азовське море перевершувало в 6,5 раз по рибопродуктивності Каспійське море. За даними Держекоінспекції Мінприроди України, за останнє десятиліття більш ніж у 20 разів знизився обсяг вилову піленгаса, в 5 разів — судака, в 7 — камбали-калкан.

Директор Національного природного ландшафтного парку «Меотида», еколог Геннадій Молодан, переконаний, що Азовське море погубила безвідповідальність і жадібність. «Але не все так погано — властивість екосистеми до самовідновлення ще не втрачено, тому необхідно терміново вживати жорстких заходів в галузі охорони і відтворення рибних запасів», — сказав він, додавши, що промисловий лов риби в Азовському морі треба заборонити не менше ніж на 5 років. Саме стільки потрібно, щоб море почало повертати свій рибний потенціал.

При цьому необхідно ввести жорсткі заходи як української, так і російської сторони.

Глава Асоціації рибалок України Олександр Чистяков, переконаний, що пряма заборона промислу не повинна бути самоціллю, вона без Програми раціонального і цивілізованого використання водних біоресурсів Азовського моря нічого не дасть.

На його думку, до будь-якого використання рибних зграй Азовського моря треба підходити вибірково. Треба перенаправити промисел на ті види, чисельність яких знаходяться в задовільному стані.

Він також нагадав, що Азовське море використовується українцями спільно з Росією, і тому існує Постійно діюча українсько-російська комісія, яка прописує і затверджує регламент промислового лову, а так само кількість вилову (допустимі ліміти). За інформацією А. Чістякова, азовські рибалки виловлюють майже половину від усього вилову в країні.

«Сьогодні на межу виживання поставлено осетрові види риби, які через незадовільний екологічний стан Азовського басейну, браконьєрства і нерозумного ведення промислу знаходяться як вимираючі види в Червоній Книзі України. Так само сьогодні від цих причин і плюс ще майже повного зникнення природних нерестовищ дуже страждає мешканець Азовського моря — піленгас. Без всякого сумніву, останнім часом зграї піленгаса катастрофічно порідшали. Якщо в 2007 році його виловили 2 236 т, то в 2016 всього 109 т. В даний час природа дуже страждає від господарської діяльності, вона стала залежною від людини», — розповів голова Асоціації рибалок України.

Він упевнений: не обійтися без практики штучного зариблення аборигенними видами риби, зокрема піленгасом. «Знижуючи промисел, треба надати бізнесу всі умови для розвитку аква і марикультури, що передбачає створення садкових господарств, а також мідійних та устричних ферм», — резюмував А.Чистяков.

За даними «Азоврибоохрани», в 2016 році в Азовському морі виловлено рекордну кількість водних живих ресурсів — майже 36 тис. т. Найбільше зловлено бичка (21 тис. т), тюльки (12,5 тис. т) і хамси (2 тис . т). Промисел в 2016 році здійснювали 150 українських користувачів. «Це найкращий показник улову, починаючи з 2004 року, — повідомив керівник« Азоврибоохрани» Сергій Чих. — Завдяки професійній роботі рибоохорони ми змогли знизити факти незаконного вилову риби, а також вивести з тіні значну кількість неврахованого вилову промисловиків». Також, за його словами, запаси вищевказаних видів риб дозволяють збільшити результати вилову в кілька разів.

«Азоврибоохрана» інформує, що середній щорічний вилов в Азовському морі становить 28, 184 тис. т риби, в тому числі: азовської хамси - 5,91 тис. т, тюльки - 8,848 тис. т, бичків - 8,684 тис. т. Середній відсоток освоєння національних квот становить 33%. «При повному освоєнні науково обґрунтованого ліміту, без шкоди водним біоресурсів, є можливість видобувати близько 120 тис. Т риби та інших водних живих ресурсів», — розповіли в «Азоврибоохране».

Нагадаємо, Держрибагентство призупинило промисловий вилов риби на річці Південний Буг і в Дністровському водосховищі на період із 1 січня по 31 грудня 2017 року.

Ключові слова: риба, Госрыбагентство

Інтерв'ю
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0