Спецможливості
Новини

Рубль став найслабшою пострадянською валютою, а гривня - найміцнішою

03.07.2018
993
Рубль став найслабшою пострадянською валютою, а гривня - найміцнішою  фото, ілюстрація

Російський рубль уперше за 5 років показав у першому півріччі найгіршу динаміку серед 11 валют колишнього СРСР, пише propozitsiya.com.  Про це повідомляє Bloomberg.

Від початку 2018 року рубль подешевшав до долара більш ніж на 8%, що стало найгіршим результатом серед 11 валют пострадянських республік. 

А гривня очолила список валют, які найбільш зміцнилися до долара за підсумками першого півріччя 2018 року.

 

У 2018 році внаслідок санкцій і монетарної політики США рубль подешевшав на понад 8% відносно долара, більше ніж удвічі перевищивши втрати будь-якої іншої валюти в цій групі.

При цьому "Банк России" визнав, що без запроваджених у квітні санкцій США рубль міг бути на 4% міцнішим.

За даними агентства, з початку року українська національна валюта зміцнилася до долара на 7,7%. Тож лідерами за міцністю серед пострадянських валют стали національні валюти України (+7,14%), Грузії (+6,1%), Молдови (+1,69%) та Киргизстану (+1,41%).

У Bloomberg зазначають, що чотири пострадянські валюти показали зростання, потрапивши в топ-10 по динаміці в світі в цьому році.

У рейтингу міцності російська валюта поступилася, зокрема, білоруській, узбекистанській, казахстанській і таджикистанській.

На думку аналітиків видання, колишні сателіти Кремля мають перевагу, оскільки не вдаються до дорогих геополітичних авантюр. Щодо членів Митного союзу Казахстану та Білорусі, для яких Росія є головним торговим партнером, їхні валюти також відчули наслідки квітневих санкцій США.

Ключові слова: гривня, российский рубль

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0