Спецвозможности
Новости

Росія заробила на контрабанді зерна з України понад півмільярда доларів

03.10.2022
281
Росія заробила на контрабанді зерна з України понад півмільярда доларів фото, иллюстрация

Коли влітку минулого року балкер Laodicea пришвартувався в Лівані, українські дипломати заявили, що судно перевозило вкрадене Росією зерно, і закликали ліванських чиновників конфіскувати судно.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Associated Press.

Москва назвала це звинувачення «неправдивим і безпідставним», а генпрокурор Лівану став на бік Кремля і заявив, що 10 тис. тонн ячмінного і пшеничного борошна не були вкрадені і дозволив судну розвантажитися.

Але розслідування, проведене Associated Press PBS «Frontline», показало, що Laodicea, що належить Сирії, є частиною складної контрабандної операції, керованої росією, яка використовувала фальсифіковані маніфести та морські підступи для викрадення українського зерна на суму щонайменше 530 мільйонів доларів. — готівка, яка допомогла живити військову машину президента Володимира Путіна.

Associated Press використовувала супутникові зображення та дані морських радіотранспондерів, щоб відстежити три десятки суден, які здійснювали понад 50 рейсів, перевозячи зерно з окупованих Росією територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Журналісти переглядали маніфести доставки, шукали публікації в соціальних мережах і брали інтерв’ю у фермерів, вантажовідправників і офіційних осіб компаній, щоб розкрити подробиці масової контрабанди.

Дане розслідування крадіжки росією українського зерна є частиною майбутнього документального фільму «Атака Путіна на Україну: документування військових злочинів», прем’єра якого відбудеться 25 жовтня.

Интервью
Ірина Кухтіна
О необходимости объединения производителей ягод, львиная доля которых в Украине выращивается единоличниками и домохозяйствами, говорят уже давно. В прошлом году такая ассоциация - «Ягідництво України» - была зарегистрирована. Редакция... Подробнее
В Нидерландах существует печальная поговорка: «Фермеру принадлежат только его жена и дети, все остальное на ферме принадлежит банку». То есть, банки понавыдавали всем фермерам вплоть до мельчайших

1
0