Спецможливості
Новини

Рішення про розблокування українських портів можуть ухвалити наступного тижня

24.06.2022
1152
Рішення про розблокування українських портів можуть ухвалити наступного тижня фото, ілюстрація
Василь Боднар

Рішення щодо вивезення зерна із українських портів — поки не ухвалили, а новини про транспортування збіжжя турецькими кораблями, є маніпуляціями, які ініціює росія, заявив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Василь Боднар.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на mediacenter.

За його словами, це, зокрема, стосується повідомлень про вихід турецького суховантажу із порту Маріуполя. 

«Цей корабель, який був у порту Маріуполя, утримували окупанти після захоплення міста. Зараз судно звільнили, і воно виходить у відкрите море. Це один з понад 20 кораблів, які перебували на початку війни в українських портах. Ми працюємо над тим, щоб розблокувати порти, і щоб всі кораблі, які перебувають в портах, повернулися до своїх власників», — розповів  Василь Боднар.

За інформацією посла, питання розблокування українських портів та вивезення зерна мають розглядати наступного тижня на 4-сторонній зустрічі у Стамбулі. Ініціаторами переговорів стала наша держава. Сама ж зустріч має відбутися за участі України, ООН, Туреччини та росії.

«Ми надали Організації об’єднаних націй пропозиції до плану розблокування портів України, щоб відсунути російську сторону від спроб контролю над нашими територіальними водами та блокування комерційних суден. Цей план узгоджений нами та ООН, його підтримує Туреччина. Зараз Туреччина залучена Організацією об’єднаних націй до спроб переконати росію ухвалити цей план за основу», — пояснив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Турецькій Республіці.

Інтерв'ю
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее

1
0