Спецможливості
Новини

Ринок малих виробників сільгосппродукції почав "відбілюватися"

14.09.2017
1514
Ринок малих виробників сільгосппродукції почав "відбілюватися" фото, ілюстрація
Фермери, які обробляють невеликі ділянки, почали показували свої дійсні врожаї. Таким чином, збільшився валовий збір

Фермери, які обробляють невеликі ділянки, почали показували свої дійсні врожаї. Таким чином, збільшився валовий збір. Загалом, ринок малих виробників сільгосппродукції почав "відбілюватися". Таку думку висловив голова кооперативу ПУСК Олександр Буюклі, пише propozitsiya.com за матеріалами agravery.com.

Висновок експерта підтверджують й статистичні дані. Станом на 1 серпня Держстат повідомив, що якщо по сільгосппідприємствах врожай пшениці скоротився на 12,3%, до 1 5,2 млн т, а ячміню на 22,8, до 2,3 млн т, то в господаствах населення все навпаки - плюс 3,7% (4,3 млн т) та 2,1% (0,7 млн т).

Такої ж думки, як О. Буюклі, й голова податкового комітету Громадської ради при МЕРТ Ольга Богданова. Вона вважає, що після зміни законодавства та введення повернення ПДВ по зернових і технічних культурах, багато переробників стали зацікавленні у чистому вхідному податковому кредиті. А його забезпечують саме малі та середні агровиробники.

"Податкова фіскальна політика звелась до того, що податківці почали більше перевіряти малий та середній бізнес, щоб виключити посередників. Важливість "білої" процедури купівлі зерна набула вартості цього року. Я думаю, що саме це і стало причиною для того, аби малі виходили із тіні, тому що інакше їм було б важко збути продукцію", - вважає експерт.

Ще одним стимулом до детінізації ринку те, що експортна ціна зерна є привабливішою для виробника, але там потрібні документи, які підтверджують його походження. За словами генерального директора Української аграрної конфедерації Павла Коваля, в окремі роки частка зерна, яка вироблялася господарствами населення доходила до 20%, тому і тінізація на ринку була завжди. Інша справа, якщо в сільгосппідприємств валовий збір зменшується, а в населення збільшується. Це вже можна говорити про те, що якась частина "відбілюється" та починає показувати його в статистику.

Крім того, звужується ринок кормів, так як падає поголів’я сільгосптварин, і частині малих виробників приходиться шукати інші варіанти збуту.

"Зіграло свою роль скорочення поголів’я та цінова політика на корми. Багато тих, хто не отримав дотацій своєчасно, побачили, що спецрежим по тваринництву був вигіднішим, ніж прямі дотації, які заклали у бюджеті на 2017 рік і почали переорієнтовуватися", - вважає заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Довідка

За даними Держстату, малий та середній агробізнес в Україні почав отримувати утричі більше доходів. Сумарний результат до оподаткування малих та середніх агропідприємств за І півріччя цього року склав 401 млн грн проти 87 млн грн рік назад. За даними МЕРТ, у 2016 році рівень «тінізації» українського АПК становив 8%, та був найнижчим серед галузей економіки України.

Ключові слова: АПК, фермер

Інтерв'ю
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее

1
0