Спецможливості
Новини

Викрито аферистів, які ошукували фермерів на сотні тисяч гривень

23.11.2020
1418
Викрито аферистів, які ошукували фермерів на сотні тисяч гривень  фото, ілюстрація

Фігуранти, у тому числі в’язні, розміщували оголошення про продаж неіснуючої вартісної сільгосппродукції у мережі інтернет, а, отримуючи передоплату за товар, зникали. Чужі гроші переводили в готівку спільники на волі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vgolos.com.ua.

Як інформує прес-служба Кіберполіції, було припинено злочинну діяльність групи шахраїв. До складу угруповання аферистів входили п’ятеро осіб, двоє із яких наразі відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

«Зловмисники ошукували довірливих громадян під приводом продажу неіснуючих паливно-мастильних матеріалів або мінеральних добрив за значно заниженими цінами, та заволодівали їхніми коштами, коли постраждалі надсилали шахраям гроші у якості попередньої або повної оплати замовлених товарів», — йдеться в повідомленні.

У поле зору кіберполіції вказані особи потрапили, коли на початку року до правоохоронців звернувся мешканець Чернігівської області, якого ошукали більше ніж на 150 тисяч гривень.

Було встановлено, що до вчинення шахрайських дій причетна ціла група осіб: деякі з них перебувають у колонії на Миколаївщині, а їхні спільники знаходяться на волі. Діяли зловмисники на території обласного центру та міста Первомайськ. Аферисти розподілили свої ролі таким чином, що ті, хто перебуває у виправній колонії, розміщували фейкові оголошення на різних сайтах онлайн-комерції про продаж неіснуючих паливно-мастильних матеріалів чи мінеральних добрив або розсилали СМС-повідомлення із оголошеннями такого змісту безпосередньо на телефони потенційних потерпілих.

Жертв підшукували серед фермерів, керівників невеликих агрофірм та виробників сільськогосподарської продукції у різних регіонах України. Задача шахраїв із колонії — у телефонному режимі переконати співрозмовника в необхідності переведення завдатку або всієї суми за придбання товару на підконтрольні банківські картки спільників на волі, для чого використовувались різні хитрощі, що відносяться до методів так званої «соціальної інженерії».

Як тільки потерпілий потрапляв у пастку шахраїв та переводив кошти, зловмисники, які перебували на волі, терміново переводили у готівку чужі кошти або ж на інші фінансові рахунки.
У містах Миколаїв та Первомайськ під час обшуків вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські та сім-картки. Очікуються результати низки експертиз та встановлюється остаточна кількість потерпілих.

Аферистам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.

Інтерв'ю
Каролін Спаанс, радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні
Каролін Спаанс із серпня 2016-го обіймає посаду радника з питань сільського господарства в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні. Ми вирішили поцікавитися найбільш перспективними напрямками
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0