Спецможливості
Новини

Раді пропонують посилити держконтроль за обігом продукції з ГМО

11.08.2021
492
Раді пропонують посилити держконтроль за обігом продукції з ГМО фото, ілюстрація

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки». Текст відповідного документа №5839 оприлюднено на сайті парламенту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«Проєкт закону розроблено з метою системного та комплексного перегляду існуючого державного регулювання в сфері поводження з ГМО та здійснення державного контролю за обігом генетично модифікованої продукції, а також виконання міжнародних зобов’язань України відповідно до статті 64 Угоди про асоціацію та створення в Україні однакового із ЄС регулювання шляхом імплементації у законодавство України відповідних актів ЄС», — йдеться у пояснювальній записці.

Так, законопроєктом пропонується посилити державний контроль у сфері поводження з ГМО, а також встановити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері, розмежувати повноваження органів державної влади з метою усунення дублювання функцій у сфері поводження з генетично модифікованою продукцією, запровадити європейські механізми державної реєстрації ГМО.

Також передбачається удосконалення системи оцінювання ризиків генетично модифікованої продукції щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнього природного середовища, а також удосконалення вимог до маркування ГМ-продукції та запровадити правила щодо її простежуваності.

Очікується, що ухвалення законопроєкту дозволить досягти системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС у сфері поводження з ГМО.

Крім цього, передбачено внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП), встановивши, що штрафи за невиконання правил і норм у процесі створення нових штамів мікроорганізмів, біологічно активних речовин та інших продуктів біотехнологій для громадян становитимуть від двохсот (3 400 грн) до трьохсот (5 100 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для посадових осіб — від семисот (11 900 грн) до однієї тисячі (17 000 грн). Наразі штрафи за таке порушення для громадян становлять від п’яти (85 грн) до восьми (136 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб — від семи (119 грн) до десяти (170 грн).

Також за невиконання правил і норм екологічної безпеки у процесі виробництва, зберігання, транспортування, використання, знешкодження, ліквідації, захоронення мікроорганізмів, біологічно активних речовин та інших продуктів біотехнологій, порушення правил поводження з генетично модифікованими організмами при здійсненні генетично-інженерної діяльності в замкненій системі пропонується встановити штрафи для громадян від двохсот (3 400 грн) до трьохсот (5 100 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від семисот (11 900 грн) до однієї тисячі (17 000 грн).

Чинна редакція КУпАП за невиконання правил і норм екологічної безпеки у процесі виробництва, зберігання, транспортування, використання, знешкодження, ліквідації, захоронення мікроорганізмів, біологічно активних речовин та інших продуктів біотехнологій тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти (85 грн) до восьми (136 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від семи (119 грн) до десяти(170 грн).

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0