Спецможливості
Новини

Пшениця з України та Росії витісняє Австралію з ринків Азії

14.09.2017
1945
Пшениця з України та Росії витісняє Австралію з ринків Азії фото, ілюстрація
Експорт пшениці з регіону Чорного моря потіснив Австралію на ринках Азії, піднявшись до рекордних обсягів минулого місяця

Експорт пшениці з регіону Чорного моря потіснив Австралію на ринках Азії, піднявшись до рекордних обсягів минулого місяця за рахунок великого врожаю в регіоні, а також вищої якості пшениці і нової інфраструктури. У серпні Росія і Україна експортували рекордні 2,76 млн т пшениці в Азію, пише propozitsiya.com за матеріалами Reuters.

На Азію припадає понад 40% із загального обсягу експорту цих двох країн в 6,55 млн т в минулому місяці.

Як зазначає агентство, в минулому році в серпні поставки України і РФ в Азію склали 2,52 млн т, роком раніше - 2,08 млн т, що говорить про висхідний тренд.

Традиційно в серпні для цього регіону відзначається пік експортних поставок після збору врожаю в липні.

За даними Thomson Reuters, ціна пшениці на світовому ринку за період з 1 липня впала майже на чверть. Поставки з регіону Чорного моря склали відчутну конкуренцію США в Північній Африці і на Близькому Сході за останні кілька років. Зараз ці постачальники розглядають зростання поставок до Азії як регіону зі зростаючим населенням і мінливими звичками харчування.

При цьому в другому після Єгипту світовому імпортері пшениці - Індонезії - споживання пшениці більш ніж подвоїлося за останнє десятиліття, Японія і Південна Корея також є великими імпортерами. Індія, що зіштовхнулася з проблемами власного врожаю, в минулому році провела найбільші за десятиліття закупівлі пшениці, а в Китаї зростає на більш високий клас зернових.

Як пояснив менеджер по заготівлі одного з найбільших борошномелів Південно-Східної Азії, у деяких класів чорноморської пшениці в цьому році такі ж показники якості, як і в австралійської пшениці.

"Ми платимо менше на $40-50/т за пшеницю з регіону Чорного моря, яка аналогічна по якості з пшеницею з Австралії", - сказав він.

Згідно даних Мінсільгоспу США, в Україні та Росії очікуються чергові високі врожаї. Обидві країни розвивають інфраструктуру, займаються будівництвом нових портів, залізничного сполучення і складських приміщень. Експортна потужність українських морських портів повинна підскочити до 2020 року приблизно до 157 млн ​​т з нинішніх 58,5 млн т.

Ключові слова: пшениця, экспорт. АПК

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0