Спецвозможности
Новости

Провідним експортером пшениці буде росія, — USDA

17.05.2022
420
Провідним експортером пшениці буде росія, — USDA фото, иллюстрация

Департамент сільського господарства США (USDA) зробив прогноз світового балансу основних сільськогосподарських культур на наступний 2022/23 маркетинговий рік.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Згідно прогнозів USDA, в 2022/23 МР показники України щодо виробництва та експорту пшениці будуть на рівні 21,5 млн т та 10 млн т, відповідно.

Тобто обсяги виробництва пшениці будуть на 11,5 млн т нижче показника 2021/22 МР, а експорту — на 9 млн т.

Щодо кукурудзи, то тут виробництво в 2022/23 МР прогнозують в 19,5 млн т (-11,5 млн т в порівнянні з попереднім маркетинговим роком), а експорту — 9 млн т (-14 млн т до попереднього періоду). 

Таке значне скорочення як виробництва, так і експорту, суттєво вплине на світовий ринок та призведе до зростання цін.

Світовий прогноз пшениці на 2022/2023 МР передбачає зниження виробництва та споживання, збільшення торгівлі та зменшення кінцевих запасів.

Зменшення виробництва в Україні, Австралії та Марокко лише частково компенсується збільшенням в Канаді, росії та США.

Серед суттєвих змін на ринку щодо виробництва пшениці, окрім України, передбачається в Канаді, де очікують відновлення обсягів виробництва до 33 млн т.

Прогнозована світова торгівля у 2022/23 МР становитиме рекордні 204,9 млн т, що на 5,0 млн т більше, ніж у минулому році. Прогнозується, що зростання експортних поставок з росії та Канади буде більш ніж компенсувати скорочення для України та Австралії. 

Очікується, що росія буде провідним експортером пшениці у 2022/23 МР (39 млн т), далі йдуть Європейський Союз, Австралія, Канада та США.

Ключевые слова: USDA, прогноз зернових

Интервью
Валерий Давиденко, народный депутат Украины
Слухи об отставке Кутового, поддержка кооперативного движения и малых производителей — эти и другие актуальные вопросы propozitsiya.com согласился осветить народный депутат Украины Валерий Давиденко.
Богдан Шаповал, директор UFEB
Кто из сельхозпроизводителей (даже небольших по объемам производства) не мечтает экспортировать продукцию и получать за нее твердую валюту? Посоветовать кому стоит начинать экспортно-ориентированную

1
0