Спецможливості
Новини

Виробництво ягід в Україні збільшується щороку на 4%

14.11.2016
1922
Виробництво ягід в Україні збільшується щороку на 4% фото, ілюстрація

Щорічно виробництво ягід в Україні збільшується на 4%, і в 2015 р перевищив обсяг $250 млн, спираючись на дані "АПК-Інформ", повідомляє propozitsiya.com.
Лідер на ринку свіжих ягід - полуниця. Щорічний обсяг споживання цієї ягоди становить 60-70 тис. т, а виробництво зростає на 2-5% на рік. За обсягами виробництва цієї культури Україна посідає сьоме місце в Європі, вирощуючи 6% від всього світового врожаю. Під вирощування малини задіяно 6 тис. га угідь, в 2016 р. фермери зібрали 69 тис. т ягоди.
При цьому, рівень споживання ягід в Україні залишається в 4 рази нижчий за європейський.
У той же час, ягідний ринок в Україні перебуває на стадії формування. У бізнесі задіяні дрібні фермери, великі агрокомпанії, підприємці без відповідного досвіду, що прийшли з інших сфер. Як результат - врожайність ягідних культур в Україні на 7-20% нижче, ніж у схожій за кліматичними умовами Польщі.
Український ринок ягід дуже залежить від експортного попиту. Залишившись без ринку Росії - другого за важливістю зовнішнього ринку збуту замороженої ягоди (47%) і фактично єдиного імпортера свіжої суниці (98%), Україна змушена була змінювати експортні напрямки. Це призвело до переорієнтації на виробництво заморожених ягід. У 2015 р. експорт заморожених ягід був втричі прибутковішим, ніж свіжих. За перші шість місяців цього року на зовнішній ринок було відправлено на 56% більше, ніж за аналогічний період 2015 р.
За останні 5 років експорт ягід з України збільшився в чотири рази, серед найбільш затребуваних - полуниця, чорниця і журавлина. На зовнішньому ринку за українську продукцію готові платити на 30% дорожче.
Найбільш перспективним ринком для українського виробника є Європа, країни Близького Сходу і Китай.

Інтерв'ю
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки

1
0