Спецможливості
Новини

Прогнози-2017 на Одещині: озимих більше, вишні та персиків - менше, яблук - як зазвичай

17.05.2017
2014
Прогнози-2017 на Одещині: озимих більше, вишні та персиків - менше, яблук - як зазвичай фото, ілюстрація
Хвиля холодів зі снігопадом в кінці квітня 2017 року в Одеської області призведе до істотного зниження врожайності кісточкових садових культур - сливи, абрикос, персика, вишні та черешні

Хвиля холодів зі снігопадом в кінці квітня 2017 року в Одеської області призведе до істотного зниження врожайності кісточкових садових культур - сливи, абрикос, персика, вишні та черешні. Про це повідомив фахівець відділу агропромислового виробництва департаменту екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації Іван Панчишин, пише propozitsiya.com з посиланням на timer-odessa.net.

За словами фахівця, хвиля весняних холодів в 20-х числах квітня може знизити фруктовий урожай на 20-25% у порівнянні з показниками минулого року. При середньому врожаї в області збирається 85 тис. т фруктів, а в цьому році очікується приблизно 70-75 тис. т.

Негативно позначилося похолодання й на столових сортах винограду. За даними Академічного інституту виноградарства і виноробства ім. Таїрова, на окремих площах ранніх столових сортів винограду спостерігається загибель центральної бруньки, яка є визначальною. У минулому році одеські виноградарі зібрали 230 тис. т винограду, з яких столові сорти склали 25-30 тис. т (10%). Через холоди в цьому році прогнозується зниження врожаю на 10-15%.

У той же час, яблуні до холодів встигли відцвісти, так що урожай яблук прогнозується не гірший, ніж звичайно.

А для деяких видів сільськогосподарських культур холодна весна виявилася навіть корисною. Так, вона була сприятлива для озимих культур і позитивно вплинула на формування майбутнього врожаю озимої пшениці і ячменю. «Затяжна, прохолодна погода, хороше забезпечення вологою позначається позитивно на закладці майбутнього врожаю», - підкреслив І. Панчишин.

Під час квітневих холодів практично не постраждали посіви кукурудзи, за винятком північних районів (Кодима, Балта, Саврань). Тоді зерно або ще не посіяли, або воно просто не встигло зійти. Набагато сильніше пошкодила кукурудзу друга хвиля похолодань (8-10 травня): в північних районах області сходи постраждали від заморозків. Мова йде про близько 20 тис. га - близько 15% від загальної площі посівів. «Якесь зниження врожаю можна прогнозувати. У минулому році зібрали 38 ц кукурудзи з гектара. Через стихію в цьому році може бути на 2-3 ц менше. Але зараз настало тепло, хороше забезпечення вологою - все буде одужувати», - вважає фахівець.

Сприятливі умови складаються і для соняшника. У минулому році одеські аграрії зібрали рекордний (1 млн т) урожай цієї культури при середньому зборі в 700-750 тис. т. «Умови поки сприятливі. Соняшник заморозки в 1-2 градуси переносить без шкоди», - упевнений І. Панчишин.

Інтерв'ю
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0