Спецможливості
Новини

Продаж права оренди через аукціони щороку принесе в казну 25–30 млрд грн, - Апостол

02.12.2016
1370
Продаж права оренди через аукціони щороку принесе в казну 25–30 млрд грн, - Апостол фото, ілюстрація
Продаж права оренди землі сільгосппризначення на відкритих аукціонах може щороку надавати додатково в казну держави 25–30 млрд грн

Продаж права оренди землі сільгосппризначення на відкритих аукціонах може щороку надавати додатково в казну держави 25–30 млрд грн. Такі підрахунки виклав у своєму блозі на agropolit.cом радник міністра МВС в Україні Михайло Апостол, повідомляє propozitsiya.com.

За його словами, перші такі аукціони в різних областях України показують, що вартість оренди збільшується в 4-7 разів. "Це просто наш безмежний ресурс, а також – шлях подолання основної корупційної складової в земельних відносинах", - впевнений експерт.

Він навів приклад результату такого аукціону на Тернопільщині, в одному з найбільш дотаційних районів, у віддаленому невеличкому селі. На аукціон про продаж права оренди виставлено ділянки загальною площею 143,48 га. До аукціону орендна плата становила 400 грн. Стартовий розмір орендної плати в середньому за 1 га становив 962 грн. Кінцевий результат торгів – 5454 грн орендної плати за 1 га. Тобто, вартість орендної плати збільшилася у 5,67 разів, а 782,5 тис. грн надходитиме до бюджету  місцевої громади кожного року, що на 644,5 тис. грн більше від стартової ціни. І це за невелику ділянку. Але головне – земля залишилася у власності цієї ж громади.

Експерт впевнений: надзвичайно просто зробити так само в усій державі. А це 9–11 млн га земель сільгосппризначення державної власності, які сьогодні використовуються дуже неефективно, у різних корупційних і шахрайських схемах.

Експерт також зазначив, що мораторій на продаж землі сільгосппризначення чи його зняття без прийняття Закону "Про обіг земель" жодної юридичної сили не має. Також потрібно розпочати й закінчити інвентаризацію земель, присвоєння кадастрових номерів усім ділянкам, провести нормативно-грошову оцінку.

За словами М.Апостола, перший етап ринку землі вже відбувся: 10–15% землі сільгосппризначення уже викуплено за різними шахрайськими схемами (заповіти, іпотека, штучні кредитні зобов’язання, рішення судів тощо). Це - декілька мільйонів гектарів та десятки мільярдів гривень, але точних даних не має ніхто.

Інтерв'ю
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее

1
0