Спецможливості
Новини

Представник МВФ в Україні: Земельна реформа повинна стимулювати розвиток стійкого й ефективного фермерства

13.12.2019
599
Представник МВФ в Україні: Земельна реформа повинна стимулювати розвиток стійкого й ефективного фермерства фото, ілюстрація

Запровадження ринку землі, на думку МВФ, це хороша ідея, від якої Україна виграє. Але її треба правильно реалізувати.

Україна має унікальні запаси орних сільськогосподарських земель із неймовірним потенціалом. Тож реформа повинна стимулювати розвиток стійкого й ефективного фермерства, щоб нинішнє і наступні покоління українських фермерів могли заробляти на життя на землі. Таку думку в інтерв’ю висловив представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнґман.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Тиждень».

«Уряд і президент оголосили, що планують запровадити ринок землі. На думку МВФ, це хороша ідея, від якої Україна виграє. Але її треба правильно реалізувати. Ринок землі має бути прозорим і відкритим. Ті, хто хочуть продати землю, повинні бути впевнені в тому, що отримають якомога вищу ціну за свою ділянку, а ті, хто купує, у тому, що зміна власності буде юридично безпечною й права власності будуть захищені», — сказав він.

Люнґман зауважив, що у будь-якому секторі економіки важлива конкуренція. Це стосується й сільського господарства. Тож коли ринок землі запрацює, важливо, щоб це не призвело до зосередження її в руках невеликої групи власників. Запропонована модель ринку передбачає обмеження на концентрацію землі в руках однієї фізичної чи юридичної особи, тобто уряд намагається створити відповідні запобіжники.

«Ще один аспект: малі фермери також повинні мати змогу брати участь у ринку. Але зазвичай у них бракує кредитної історії. Тож необхідні механізми фінансування, які допоможуть їм купити землю. І це також частина земельної реформи», — пояснив він.

Представник МВФ також додав, що запропонована урядом земельна реформа передбачає заходи, що допоможуть мінімізувати ризик рейдерства.

 

Інтерв'ю
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0