Спецможливості
Новини

Підвищення тарифів на електроенергію може призвести до зупинки хімпідприємств, які виробляють добрива, — Союз хіміків України

16.10.2020
1045
Підвищення тарифів на електроенергію може призвести до зупинки хімпідприємств, які виробляють добрива, — Союз хіміків України фото, ілюстрація

Підвищення будь-яких тарифів на електричну енергію в Україні може призвести до зупинки хімічних підприємств, що випускають мінеральні добрива, що несе загрозу продовольчій безпеці країни, заявив президент Союзу хіміків України Олексій Голубов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukranews.com.

«Ми категорично проти підвищення тарифів на електроенергію в будь-якому варіанті, хай то буде генерація, передача або розподіл електроенергії. Це призведе до зупинки основних потужностей хімзаводів, які випускають мінеральні добрива. А це, в свою чергу, спричинить дефіцит добрив, неврожай і т. ін., аж до появи загрози продовольчій безпеці України», — зазначив він.

Зі слів Голубова, зараз середня рентабельність хімпідприємств становить 1,3%.

«Підприємства балансують на межі збитковості й можуть зупинитися в будь-який момент. Якщо це станеться, то кому буде потрібна ця дорога електроенергія?», — підкреслив він.

Голубов також висловив думку, що постійне зростання тарифів на електроенергію пов'язане із завищеними цінами на «зелену» електроенергію СЕС і ВЕС.

«Держава не знає, як платити за цими «зеленими» тарифами. Чому це перекладають на плечі промисловості, яка і так ледь животіє? Будь-яке підвищення тарифів згубно позначається на всій промисловості», — констатував він.

Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) має намір підвищити тариф «Укренерго» на передачу електричної енергії на 30,2%, або на 72,53 гривень/МВт-год до 312,76 гривень/МВт-год на грудень 2020 року.

Також «Укренерго» пропонує збільшити у 2,08 разу або на 260,8 гривень/МВт-год до 501,03 гривень/МВт-год свій тариф на передачу електроенергії на 2021 рік.

З серпня НКРЕКУ підвищила тариф «Укренерго» на передачу електричної енергії на 54,6%, або на 84,83 грн/МВт-год, до 240,23 гривень/МВт-год.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0