Спецвозможности
Новости

Посівну на Полтавщині гальмує бюрократія

16.05.2022
311
Посівну на Полтавщині гальмує бюрократія фото, иллюстрация

Полтавські фермери повідомляють, що попри полегшення та пришвидшення процесу передачі сільськогосподарських земель на рівні держави, на місцях ці питання гальмуються.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на poltava.to.

Зокрема, такі проблеми є в Полтавській громаді. Через це сезон посівної на частинах земель провалюється.

Умови війни вимагають спрощення порядку доступу до земель та виробництва сільськогосподарської продукції.

24 березня Верховна Рада внесла зміни до Земельного Кодексу та інших актів, які стосуються земельних питань в умовах воєнного стану, зокрема, до Державного земельного кадастру та Держреєстру речових прав.

Ці норми набули законної сили 7 квітня, однак супутні рішення та роз’яснення міністерства мали ухвалити упродовж місяця. Наприклад, 11 квітня Мінагрополітики затвердило форму книги реєстрації, яка повинна містити інформацію про передані у користування земельні ділянки. Однак законної сили це набуло аж 26 квітня.

«Військові адміністрації довго чекали, поки опублікують Постанову про затвердження книг реєстрації. Була незрозуміла ситуація. Вони вже були затверджені Мін’юстом, але в законі прописано було, що вони вступають в дію з дня публікації. Ми провели роз’яснення щодо реєстрації, щодо закону, внесення змін в Земельний Кодекс і так далі. Це все було зроблено. А саме публікація — як це прописано в законі — аж 26 квітня була», — пояснила начальниця управління з контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру в Полтавській області Алла Косик.

За два тижні після набуття чинності, в РВА є всі інструменти для реєстрації ділянок.

Та у Законі залишили вимогу, яка передбачає, що дозвіл на розроблення проекту землеустрою мають надавати органи місцевого самоврядування — як і в мирний час. А для цього потрібно збирати сесії із депутатами, що в умовах воєнного стану проходить складніше. Такими ділянками, зокрема, є землі запасу, закріплені за закладами освіти та іншими установами.

Наприклад, у Полтавській громаді, заклади та фермери передали документи на оформлення таких земель ще близько місяця тому. Втім досі, ні виконавчий комітет, ні міська рада, цих проектів не затвердила. Схожі проблеми є й в інших громадах області. Окрім того, оскільки, до прикладу, обласні заклади освіти, які мають землі запасу, підпорядковуються області, то рішення щодо передачі земель, проходить і через профільний департамент ОВА.

Більша частина аграрних освітніх закладів Полтавщини знайшла вихід тим, що посіяла різні культури на своїх землях самостійно. Це близько 60 %. Однак решта все ще чекають дозволів і рішень. При цьому, чим більше проходить часу, тим менший вибір того, що саме можна буде посадити.

Интервью
В развитых странах агрострахование уже давно применяется как эффективный инструмент развития агробизнеса, в Украине страхование рисков сельского хозяйства все еще находится на стадии развития. Что
Олександр Захарчук
Капітальні вкладення в аграрний сектор торік перевищили $2,3 млрд. Це — один з найкращих показників за часи незалежності України. Науковці Інституту аграрної економіки прогнозували активізацію інвестиційної діяльності і в 2022 р. Проте... Подробнее

1
0