Спецможливості
Новини

Посівна на Херсонщині під великим ризиком — експерт

29.03.2022
451
Посівна на Херсонщині під великим ризиком — експерт фото, ілюстрація

Наближеність до зон бойових дій робить польові роботи занадто небезпечними для фермерів, розповів експерт у сфері аграрного бізнесу Андрій Дикун.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на favoritekherson.co.

Нинішня війна ставить українських фермерів у критичну ситуацію. На окупованих територіях на Півночі, Cході та Півдні країни, які включають десять регіонів із двадцяти чотирьох, російські війська обстрілюють ферми. Лінія фронту довжиною понад 500 кілометрів перетинає багато земель, або знаходяться поблизу. 

Також на окупованих територіях російське вторгнення призвело до блокування банківських систем, що нe дає операторам заправлятися дизельним паливом.

Як зазначає Андрій Дикун, загалом в країні це ресурс, який стає все дефіцитнішим. Зазвичай Україна імпортує 60% дизельного палива з роcії та білоруcі, а 25% — це поставки морем. Але з початку конфлікту жодні поставки не вдалося здійснити, а вcі порти заблоковані російськими військовими кораблями.

Україна лише на 15% забезпечує себе, і більшість резервів мобілізується як пріоритет для армії. Потреби країни в паливі становлять близько 250 тиc. тонн, а наші запаси не перевищують 50 тиc. тонн до 1 червня. Тим більше, що багато складів уже було атаковано і знищено росіянами. Нестача палива може ускладнити хід посівної.

«Ще одна складність — блокування портів та аеропортів паралізує економіку. Через війну трейдери не в змозі продати зерно, а фермери більше не отримують жодних грошових надходжень. Державна допомога була виділена, але скористатися нею можуть лише виробники в районах, які ще вільні», — розповів експерт.

Інтерв'ю
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее

1
0