Спецможливості
Новини

Полтавські бджолярі звинувачують фермерів у збіднілому асортименті меду

27.02.2017
2006
Полтавські бджолярі звинувачують фермерів у збіднілому асортименті меду фото, ілюстрація
Раніше на Полтавщині було до 28 сортів різного меду. А зараз різновид продукції місцевих бджолярів і в десяток вкладеться

Раніше на Полтавщині було до 28 сортів різного меду. А зараз кількість різновидів цієї продукції місцевих бджолярів і в десяток вкладеться. Причина в тому, що фермери все менше сіють різноманітних рослин, таких, як гречка, фацелія, коріандр і т.д. Про це розповів пасічник з Полтавщини Віктор Ткаченко, пише propozitsiya.com з посиланням на ltava.poltava.ua.

Бджолярі Полтавської області в один голос розповідають про проблему збіднілої медоносної бази. На їх думку, аби її вирішити, варто збільшувати площі посівів культурних медоносів, з них найбільш перспективні для бджільництва - гречка, еспарцет та інші. Але наразі аграрії сіють багато ріпаку та соняшнику, каже керівник Полтавської обласної ГО "Спілка пасічників" Наталія Сенчук.

"Тваринництва майже немає. Земля вся у приватних руках. Люди використовують землю там, де вони можуть найшвидше отримати якийсь прибуток. А якщо брати багаторічні трави: еспарцет, люцерна, конюшина  - звичайно, цю рослину треба використовувати не тільки на насіння, а й віддавати тваринам. Кому її віддавать? Тому аграрії і висівають ріпак, сою, пшеницю, кукурудзу. І, на превеликий жаль, все генномодифіковано", - зазначила вона.

За словами Н. Сенчук, існує ще одна проблема - добрива, які вносяться на поля. "Це отруєння бджіл. Це дуже складна, важка проблема. Якщо ми з дрібними фермерами знайшли спільну мову, то з холдинговими компаніями – дуже складно. І ми не можем ніяк це побороти. Дуже важливе питання стоїть по внесенню великої кількості отрутохімікатів у землю".

 

Довідка

Минулого року Україна експортувала 56 тис. т меду. Прибуток від продажу за кордон склав майже $100 млн.

Український мед відноситься до класу преміум-продуктів, які можна реалізовувати на так званих високомаржинальних ринках Західної Європи, Північної Америки, Середнього Сходу та Азії. Інтерес до вітчизняного меду у світі щороку зростає. Деякі потенційні імпортери навіть готові інвестувати в промислові потужності з виробництва цього продукту, щоб продавати його на іноземних ринках.

Ключові слова: мед, експорт

Інтерв'ю
Наприкінці жовтня «Нор-Ест Агро», одна з найбільших дистрибуторських компаній України, відзначає свій перший ювілей, 10 років на ринку. Нібито й не багато, скажете ви, але для України, це реально дата, особливо сьогодні, коли країна... Подробнее
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд

1
0