Спецможливості
Новини

Польща збільшує закупівлю російської агропродукції, – розслідування

01.03.2024
475
Польща збільшує закупівлю російської агропродукції, – розслідування фото, ілюстрація

На YouTube-каналі Української правди з’явилось розслідування про те, як Польща нарощує торгівлю з Росією через Білорусь.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Цензор.НЕТ.

Спершу в сюжеті показали, як на прохання журналістів до польської компанії зателефонував чоловік, який відрекомендувався менеджером реальної білоруської компанії. Він відкрито запропонував придбати агропродукцію з Росії — ріпаковий шрот — під білоруськими документами.

Навіть почувши, що це російська продукція, менеджер польської фірми попросив надіслати умови постачання на електронну пошту.

Водночас у вересні 2023 року Польща після протестів фермерів заборонила ввезення ріпакового шроту з України. Однак відтоді обсяг агропродукції з Білорусі невпинно збільшується, зауважує УП.

За словами журналіста Михайла Ткача, якого разом з оператором затримали польські правоохоронці, лише за три місяці після введення заборони на ввезення української агропродукції поляки придбали через Білорусь ріпакового шроту на 8 млн доларів.

Далі Ткач особисто вирушив на польсько-білоруський кордон, але спочатку показав, як перед КПП «Медика» в напрямку України через протести фермерів стоять заблокованими десятки вантажівок. Тим часом на кордоні з Білоруссю протестів не відбувається, судячи з відео журналістів.

Журналіст нарахував біля КПП «Кукурикі» сотні фур, які без перешкод заїхали до Польщі з боку Білорусі.

«Російська агропродукція прямує з Росії до Білорусі. Там вона перевантажується в спеціальних центрах на польські вантажівки, які ми зустрічаємо на кордоні між Білоруссю і Польщею. Далі ці вантажівки прямують за адресами великих компаній», – розповів журналіст Михайло Ткач.

За інформацією видання, у Польщі є щонайменше три компанії, які є найбільшими покупцями агропродукції з росії: Bromex, Diaspolis та Kampol Krzysztof Łużniak.

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0