Спецможливості
Новини

Польща відмовилась фінансувати створення малинових насаджень в Україні

22.08.2018
983
Польща відмовилась фінансувати створення малинових насаджень в Україні фото, ілюстрація

Міністерство закордонних справ Польщі  відмовляється надавати субсидії на закладання  плантацій малини в Україні, передає propozitsiya.com  з посиланням на «Інфо-Шувар».

Ця інформація з’явилась у відповідь на заяву   голови Незалежної профспілки польських фермерів «Солідарність»  Терези Халас  про можливі негативні наслідки такого кроку для ягідного бізнесу Польщі.

Після повідомлення в ЗМІ  про плани МЗС Польщі фінансово підтримати створення плантацій малини в Україні, пані Тереза Халас надіслала листа Яцеку Чапутовічу, міністру закордонних справ. Листа було перенапралено  до  прем'єр-міністра Матеуша Моравецького.

« Як незалежна організація, НПФ «Солідарність» виступає проти такої  діяльності. Ця діяльність може лише погіршити складну ситуацію, в якій опинились польські  виробники плодово-ягідної продукції через критично низькі ціни  в цьому році. Я хотіла б зауважити на тому, що безкоштовна комплексна допомога  для створення плантацій малини в Україні (включаючи саджанці найкращої якості, ЗЗР, безкоштовну професійну консультаційну допомогу)  призводить до погіршення  цінової ситуації на ринку і ставить українських фермерів в привілейоване становище порівняно із польськими фермерами. Наші фермери протягом багатьох років і навіть десятиліть розробляли сучасні та інноваційні методи і технології вирощування, в тому числі органічної малини, що передбачає  конкретні фінансові витрати, час та зусилля. До того ж, багато тютюнових плантацій країни було перетворено  в ягідні  насадження, мова йде про великі довгострокові інвестиції в досить трудомісткий процес. У цій ситуації безкоштовна допомога у створенні малинових  плантацій в Україні та передачі наших кращих технологій галузі в цю  країну є прямим ударом по польських фермерах . Для НПФ «Солідарність»  абсолютно незрозуміла і невиправдана ситуація, коли МЗС Польщі, без належного аналізу економічних наслідків і без консультацій із сільськогосподарським співтовариством  країни підтримує дії, які  де-факто направлені проти польських фермерів . Сам факт того, що такий проект отримав перемогу в конкурсі, є досить тривожним знаком для нас - написала пані Халас в листі до МЗС, вимагаючи докладного пояснення ситуації.

« Беручи до уваги ситуацію і сумніви, які були висловлені одразу кількома організаціями,  я вирішив припинити дію договору про субсидіювання проекту «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив». У зв'язку з вищесказаним, подальша діяльність за проектом, включаючи передачу саджанців малини українській стороні, не буде реалізована», - написав помічник секретаря МЗС Польщі, Анджей Папьежа у  відповідь на лист НПФ «Солідарність».

 Нагадаємо, проект «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив» виграв  грант в розмірі  261,43 тис. злотих ( 61 тис. єво) на конкурсі МЗС  «Польська допомога», який координує ООН. Він передбачав створення у Волинський області  10 га малинових плантацій з використанням 70 000 саджанців кращих сортів малини,  ЗЗР, технічного обладнання і комплексної  експертної підтримки . Також проектом передбачалось укладення довгострокових контрактів  із виробниками саджанців та переробними підприємствами Польщі.

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні

1
0