Спецможливості
Новини

Підтримка ОТГ ринку землі: не все так однозначно

01.11.2019
682
Підтримка ОТГ ринку землі: не все так однозначно фото, ілюстрація

Нещодавно інформаційні агентства повідомили про результати опитування, згідно з якими 55% ОТГ підтримують відкриття ринку сільськогосподарських земель, пише propozitsiya.com.

Однак, як пояснив представник аналітичного центру Асоціації ОТГ Тарас Добрівський під час дискусії щодо майбутнього ринку землі в Україні, яку провів Німецько-український агрополітичний діалог 30 жовтня в Києві, опитувальні анкети заповнили всього 110 ОТГ з наявних в Україні 881, хоча анкети розсилали в усі без винятку ОТГ.

Право юридичних осіб купувати землю підтримали 51% ОТГ, що взяли участь в опитуванні, натомість 48% виступили проти. А максимальну кількість землі, яку може придбати одна особа, найбільше опитаних ОТГ (47%) назвали в межах від ста до двохсот гектарів – без тисяч. За можливість купувати понад п’ять тисяч гектарів на одну особу висловилися всього 2% опитаних ОТГ. А продаж землі іноземцям підтримали лише 9% опитаних, решта ж 91% - проти.

Бажаною метою земельної реформи найчастіше (62% опитаних) називали збільшення обсягів сільськогосподарського виробництва. Далі йшли такі причини, як збереження родючості грунтів, створення нових робочих місць, зменшення впливу агрохолдингів та поява нових малих фермерських господарств.

Серед головних ризиків земельної реформи найчастіше називали знищення дрібного сільгоспвиробника (62%), посилення ролі агрохолдингів (55%), втрату надходжень у бюджет (47%) і зміну цільового призначення земель (17%). З метою мінімізації цих ризиків найчастіше ОТГ пропонували створення земельного банку (71%), пільгове кредитування фермерів (60%), жорсткий державний контроль за ринком землі, вдосконалення Державного земельного кадастру і НГО та високу мінімальну ціну на землю.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Ключові слова: ОТГ, ринок землі

Інтерв'ю
Органіка
Садівництво належить до найперспективніших галузей аграрного сектора. Інтенсивні сади у поєднанні з органічним садівництвом збільшують можливості експорту продукції.
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0