Спецможливості
Новини

Платформа DOT може дозволити обробку поля без трактора

06.07.2017
3213
Платформа DOT може дозволити обробку поля без трактора фото, ілюстрація
Підприємець Норберт Божот знайшов спосіб повністю позбутися від трактора

Підприємець Норберт Божот знайшов спосіб повністю позбутися від трактора. Вперше він показав свій винахід під час проведення Ag in Motion в Західній Канаді, пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.

«Всі інші працюють над тим, щоб адаптувати тракторну технологію до автономної, але навіщо нам потрібен трактор?» - говорить Н. Божот, президент і засновник SeedMaster, який останній три роки розробляє свою концепцію через дочірню компанію Dot Technology Corp.

Платформа DOT для автономного поля виключає необхідність трактора високої потужності тяги з повним приводом, а також виключає осі, колеса та зчеплення на більшості польових знарядь, по суті перетворюючи їх у самохідні установки.

«Основною причиною, через яку я хотів уникнути використання трактора, є те, що він повинен мати всі вагові коефіцієнти, щоб тяга тягнула все, що стоїть: вагу знаряддя, зерна, насіння або добрива», - пояснив винахідник.

Для U-подібного «перфоратора», що працює на чотирьох незалежних гідростатичних колесах, потрібно секунди, щоб підійти до такого інструменту як сівалка, розпилювач або візок для зерна і гідравлічно підняти його на платформу.

Автономна платформа може управлятися дистанційним оператором або програмуватися через GPS із заданим «планом польоту» для всього поля або його частини. Пристрій відключається, якщо відхиляється від запрограмованого шляху або стикається з перешкодами. Оператор може контролювати і налаштовувати програмування для декількох пристроїв, що працюють одночасно через мобільний пристрій.

Пристрій оснащений 160-сильним дизельним двигуном Cummins, цього більш ніж достатньо для роботи 30-футовий сівалки зі швидкістю до 6 миль/год.

Розробка потенційно знижує капітальні витрати, які фермери пов'язують з обладнанням, скорочує витрати на паливо і робочу силу. Попередньо, економія складе 20-30%.

Компанія планує провести польові випробування протягом 2017 року та зробити перші одиниці доступними для фермерів в 2018 році.

Інтерв'ю
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее

1
0