Спецможливості
Новини

“Петкус” в Україні — курс на подальше зростання

08.02.2010
1038
“Петкус” в Україні —  курс на подальше зростання фото, ілюстрація

Компанія "ПЕТКУС" та її продукція добре відомі українським сільгоспвиробникам. Різноманітне обладнання для очищення, сушіння, зберігання й протруювання зерна та насіння різних сільськогосподарських культур не одне десятиліття вірою й правдою слугує своїм власникам у тисячах селянських господарств України. Не є секретом і підстави такої популярності: все обладнання (чи то окремий агрегат, чи лінія, чи цілий насіннєвий завод) виробляють тільки в Німеччині з дотриманням потрібних стандартів якості та ще й надають надійне, перевірене часом, сервісне обслуговування.

Компанія "ПЕТКУС" та її продукція добре відомі українським сільгоспвиробникам. Різноманітне обладнання для очищення, сушіння, зберігання й протруювання зерна та насіння різних сільськогосподарських культур не одне десятиліття вірою й правдою слугує своїм власникам у тисячах селянських господарств України. Не є секретом і підстави такої популярності: все обладнання (чи то окремий агрегат, чи лінія, чи цілий насіннєвий завод) виробляють тільки в Німеччині з дотриманням потрібних стандартів якості та ще й надають надійне, перевірене часом, сервісне обслуговування.

Компанія вже не перший рік працює в Україні, має своє представництво і майже щороку в різних куточках країни вводить у дію нове обладнання, відкриває нові насіннєві заводи, які спроектували та виготовили спеціалісти компанії.
На початку нового аграрного року "Пропозиція" звернулася до Раймунда Бюшеля, керівника представництва "ПЕТКУС" в Україні, з проханням розповісти про робочі плани компанії на 2010 рік.

"Пропозиція": 2010 рік тільки-но
  розпочався. Яким він буде? Однозначно відповісти важко. І все ж, пане Бюшель, хотілося б почути від Вас як від досвідченого спеціаліста в галузі сільського господарства думку про подальший розвиток і перспективи аграрного сектору України.
Раймунд Бюшель: Незважаючи на кризу, попит на продукти харчування та корми залишається стабільним, а тому й ціни на світовому ринку теж відносно сталі. Завдяки цьому доходи сільгоспвиробників також були стабільними. Це дало можливість аграріям восени почати закупівлю потрібної техніки (можливо, не в тих обсягах, в яких хотілося б). На мою думку, це триватиме й далі.
Україна два роки поспіль збирала високі врожаї - і це добре. Але одна справа зібрати врожай, і дещо інша - довести його до потрібних кондицій (очищення й сушіння) та зберегти. Я пам'ятаю, ще п'ятнадцять років тому головним завданням було показати на папері вал зерна, нікого не хвилювала його якість і економічність вирощування. Тепер ситуація докорінно змінюється. Дедалі більше сільгоспвиробників розуміє, що доопрацьоване зерно можна реалізувати значно вигідніше.
Ще одна особливість України - неефективне використання робочої сили: надмірне її використання, часто невиправдане. Тому очевидним є процес її скорочення внаслідок активнішого застосування техніки.

"Пропозиція": 2009 рік для
 багатьох постачальників матеріально-технічних засобів (у тому числі іноземних) виявився складним, деякі з них навіть припинили діяльність у нашій країні. Компанія "ПЕТКУС", навпаки, розширила в Україні свою присутність. Що цьому посприяло?
Раймунд Бюшель: Я не буду зосереджувати вашу увагу на всіх досягненнях компанії "ПЕТКУС" минулого року. Хочу нагадати лише про один досить відомий в Україні об'єкт, а саме: 2009 року ми збудували в Житомирській області великий насіннєвий завод "Ерідон" (потужність для очищення пшениці - 10 т/год).
Взагалі компанія "ПЕТКУС" працює в багатьох країнах світу, що дає їй можливість пом'якшувати глобальні коливання попиту/пропозиції, до того ж, торік сукупний прибуток компанії значно зріс щодо рекордного 2008-го року. Велику частку цього зростання забезпечив спільний проект зі швейцарською компанією "Бюлер" - будівництво п'яти елеваторів у Туркменістані: трьох - місткістю на 50 тис. тонн і двох - на 100 тис. тонн зерна.
Крім того, ми розширюємо нашу присутність в Індії, Бангладеш, Пакистані та країнах Близького Сходу, передусім, завдяки поставкам обладнання для очищення та сушіння рису, а також насіннєвих ліній і заводів.
Розширюємо мережу своїх підприємств і в країнах колишнього СРСР: в Білорусі, Росії, Казахстані тощо. У 2010 році плануємо відкрити ТОВ "Петкус-Україна".
"Пропозиція": А чим різнити-
  меться представництво компанії "ПЕТКУС" в Україні з підприємством "Петкус-Україна"?
Раймунд Бюшель: Підприємство саме завозитиме в Україну обладнання, розмитнюватиме його й реалізовуватиме. Тобто діятиме як звичайна українська юридична особа. Це значно полегшить роботу з нашими клієнтами.
Крім того, ми плануємо на базі "Петкус-Україна" створити склад запчастин. Тепер, замість чотирьох-шести тижнів, ми зможемо постачати клієнтам запчастини практично миттєво, що є дуже важливим напередодні, а часто, й під час жнив.

"Пропозиція": А які плани
  компанія "ПЕТКУС" має в Україні на 2010-й рік?
Раймунд Бюшель: Головне наше завдання - подальше розширення присутності на ринку. Ми пов'язуємо перспективи на 2010-й рік, насамперед, з обладнанням для сушіння, очищення та зберігання насіння. Я наведу такий приклад. В Угорщині працює 110 сушильних установок "ПЕТКУС", і в 2010 році виробники планують придбати ще 30-50 таких установок. Порівняйте Угорщину та Україну - ринок тут просто безмежний. Єдиною перешкодою для його розширення є нерозуміння значною частиною українських сільгоспвиробників значення процесу сушіння зерна в підвищенні якості продукції. Звичайно, сушити зерно можна безпосередньо в полі, але тоді зростають і його втрати. В Угорщині наші менеджери з калькулятором у руках показують виробникам зиск від придбання сушильного обладнання саме завдяки економії від скорочення втрат зерна в полі (капітальні витрати плюс витрати на газ порівняно із втратами, помноженими на ціну зерна).
Крім того, ми почали випускати обладнання для сушіння кукурудзяних качанів, і це обладнання вже користується попитом в Угорщині, Австрії та Німеччині. Тепер ми закінчуємо будівництво аналогічного комплексу (очищення, сушіння, калібрування) в Білорусі, починаємо будівництво в Словаччині. У Німеччині компанія "ПЕТКУС" реконструює завод (на 1 тис. тонн кукурудзяних качанів). Уже маємо кілька намірів на контракти на будівництво таких комплексів і в Україні.

"Пропозиція": Поки що ми
 говорили про традиційний спектр продукції від компанії "ПЕТКУС". Що нового компанія запропонує українським сільгоспвиробникам?
Раймунд Бюшель: В аграріїв компанія "ПЕТКУС", насамперед, асоціюється з якісним обладнанням для очищення насіння, насіннєвими виробничими лініями та насіннєвими заводами. Але "ПЕТКУС" працює й розвивається ще і в інших напрямах: будівництво елеваторів, виробництво сучасної протруювальної та очисної техніки. Свої ноу-хау використовуємо в будівництві комбікормових заводів (будуємо два великі заводи в Росії).

"Пропозиція": Ми вже подавали
  в своєму журналі коротку інформацію про те, що компанія "ПЕТКУС" пропонує нові очищувачі. В чому полягає їхня новизна?
Раймунд Бюшель: Традиційно нашим головним замовником був СРСР, і він висував певні умови: потужності для попереднього очищення мали бути на 50-60 т/год, для очищення насіння - на 10 т/год. Нині ринок змінився, і невеликі та середні насіннєві господарства потребують обладнання для попереднього очищення на 20 т/год, для очищення насіння - на 2-5 т/год. Саме на них і розраховані наші новинки. Крім того, ми плануємо випуск обладнання для попереднього очищення потужністю 300 т за годину.

Інтерв'ю
За останніх декілька років, які так чи інакше вплинули на всі виробничі процеси в країні, українських аграріїв можна назвати безстрашними. Працюючи подекуди в небезпечних умовах, наші аграрії засівають поля, збирають врожаї, підтримуючи... Подробнее
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее

1
0