Спецвозможности
Новости

Пасічник з Луганщини продовжив улюблену справу на Вінниччині

19.08.2022
349
Пасічник з Луганщини продовжив улюблену справу на Вінниччині фото, иллюстрация
Михайло Гребенник

Серед вимушених переселенців, які оселилися на Вінниччині, є пасічник з Луганщини Михайло Гребенник. Його предки займалися бджільництвом ще з 1880 року. Тепер їхню справу продовжує пан Михайло.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Голос України.

Медом Гребенника під торговою маркою «Своя пасіка» смакували не тільки на Луганщині, а й за межами регіону. Він постійно брав участь у фестивалях крафтової продукції. Декілька років організовував проект «Економічна підтримка Східної України». У 2021 році доправив зразки своєї продукції, як каже, на пробу, японцям. На жаль, повномасштабне вторгнення рф перекреслило плани.

Спершу чоловік вивіз сім'ю, мав намір повернутися на рідну Біловодщину, щоб забрати вулики з бджолами, мед, інвентар, але зробити це було уже неможливо, не став ризикувати життям.

Партнери з Вінниці запропонували підтримку пасічнику. Надали декілька вуликів з бджолосім'ями, місце для їх утримання. Чоловік з радістю взявся за звичну справу. Сам став майструвати вулики. Нині на пасіці переселенця їх 35. Він уперше викачав подільський мед.

Пан Михайло щиро вдячний підприємству «Мед Поділля», керівництво якого підтримало його у цей непростий час. Він із задоволенням ділиться досвідом з місцевими пасічниками. Водночас сам побачив, як працює велике виробництво, яке експортує цілющу продукцію у низку країн.

«У гостях добре, а вдома все одно краще», — час від часу повторює Михайло Гребенник. Каже, після Перемоги неодмінно повернеться на свою малу батьківщину, щоб відробити втрачену пасіку і продовжити справу, якою займалося декілька поколінь його предків. Поки що День пасічника уперше відзначатиме, як каже, не зі своїми бджілками.

Интервью
Раиса Вожегова, доктор сельскохозяйственных наук, профессор, член-корреспондент НААН Украины, директор Института орошаемого земледелия
Институт орошаемого земледелия НААН Украины занял 1-е место среди экспортеров наукоемкой продукции и получил Международный сертификат «Экспортер года». Его руководителя - доктора сельскохозяйственных
Междунаро́дная фина́нсовая корпора́ция (International Finance Corporation, англ. IFC) — международный финансовый институт, входящий в структуру Всемирного банка. Штаб-квартира организации находится в

1
0