Спецможливості
Новини

Озимі зернові відстають у фазовому розвитку і страждають від гризунів

31.10.2017
2315
Озимі зернові відстають у фазовому розвитку і страждають від гризунів фото, ілюстрація
Відставання у фазовому розвитку озимих оцінюється в 1,5-3 тижні щодо середніх термінів

Швидке наростання ефективного тепла активізувало вегетацію рослин і сприяло швидкому проростанню зерна, утворення сходів і початку кущіння. Такі умови були надзвичайно важливі, адже в цьому році більше половини посівів засіяно після закінчення кліматично обгрунтованих оптимальних строків сівби озимих культур.

Станом на 25 жовтня відставання у фазовому розвитку озимих оцінюється в 1,5-3 тижні щодо середніх термінів, пише propozitsiya.com за матеріалами УкрАгроКонсалт.

Як відзначають експерти компанії, агрометеорологічні умови третьої декади жовтня на більшій частині території країни складалися сприятливо для посіяних озимих культур. Вони були забезпечені достатнім і оптимальним зволоженням ґрунту і температурним режимом близьким до оптимуму для початкового росту і розвитку.

Пшениця озима, посіяна після непарових попередників, характеризується менш інтенсивним розвитком у порівнянні з рослинами, розміщеними по чорному пару.

У пшениці раннього строку сівби (5 вересня) висота рослин становить 14-16 см, а кількість пагонів дорівнює двом-трьом. У озимих, посіяних 25 вересня, ці показники становлять, відповідно, 12-14 см і три листка, а у посівів 2 жовтня - 10-12 см і два листка. Пшениця озима, посіяна 10 жовтня, в даний час знаходиться в фазі повних сходів і має висоту рослин 3-4 см.

Крім того, як зазначається в фітосанітарному звіті Держпродспоживслужбі, погодні умови осені сприяють життєдіяльності мишоподібних гризунів. На 3-36% обстежених площ озимих ріпаку та пшениці налічується від одиничних нір до 1-3 житлових колоній на гектарі.

Також на 18-90% обстежених площ садів, багаторічних трав, неорних землях враховують 1-4 колоній гризунів на гектарі. Всього - 6 колоній / га - було виявлено у Вінницькій, Донецькій, Рівненській та Чернівецькій областях.

Небезпека пошкодження озимих культур, багаторічних трав та насаджень зберігається повсюдно, підкреслюють експерти.

У Держпродспоживслужбі акцентують: своєчасне виявлення і знешкодження гризунів в разі 3-5 житлових колоній на гектарі забезпечує збереження сходів озимих зернових та ріпаку. Для цього слід використовувати отруєні приманки та інші дозволені до використання родентициди.

Інтерв'ю
Наскільки важливо дбати про якість зерна? Що таке нотифікації і чому їх варто боятися Україні? Які хвороби зернових є загрозою для іміджу української сільгосппродкції propozitsiya.com розповів 
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала

1
0