Спецвозможности
Новости

Овочі замість креветок

30.03.2022
171
Овочі замість креветок фото, иллюстрация

Навесні цього року на Миколаївщині мав би запрацювати найбільший у країні промисловий розплідник тихоокеанської білоногої креветки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Голос України».

Виробництво креветки Penaeus Vannamei, яку споживачі називають «королівською», запускало ТОВ «Акваферма Тілігул».

Розміщена на березі Тилігульського лиману біля села Прогресівка Березанської територіальної громади, ця ферма мала би стати найбільшою в Україні з вирощування саме такого виду аквакультури. Перша черга ферми, яка є складовою частиною цього розпліднику, дала б змогу вирощувати в рік від 500 до 550 тонн готової продукції, тобто приблизно 10 % українського ринку споживання креветки загалом.

Утім, війна «заморозила» справу та стала причиною переорієнтації уже збудованого та готового до експлуатації підприємства.

«Як би це не було сумно, але плани з подальшого вдосконалення аквакультурних технологій на 2022-й рік, схоже, йде в тому напрямку, що й руський корабель. Втім, це не привід для того, аби впадати у відчай та опускати руки. Ухвалено стратегічно важливе рішення. В цій теплиці почати вирощувати овочі для зміцнення продовольчої безпеки нашої громади. Спочатку посіємо розсаду, ранні овочі (салати, рукколу, редиску), а далі вирощуватимемо помідори, огірки, пряні трави і до самих заморозків матимемо свіжі овочі», — розповів на свій сторінці у Фейсбуці один з провідних спеціалістів в галузі аквакультури Любомир Гайдамака.

А щодо креветки, то Любомир зазначив: «І ця смакота з’явиться на наших столах. Обов’язково! Після перемоги». Він закликав бізнес зуміти перепрофілюватися, аби це було вигідно і для нашої воюючої країни, і для інвесторів, і для жителів сіл, які отримують нові робочі місця.

Интервью
Ведущий украинский производитель СЗР и удобрений - компания "UKRAVIT" - подводит итоги уходящего года. Несмотря на все неожиданности и трудности, "UKRAVIT" продолжил свой рост. Расширялись сеть торговых представительств и ассортимент... Подробнее
В феврале, как раз во время работы выставки «АгроВесна 2020», в Украину по приглашению проекта Киево-Могилянской бизнес-школы Ukrainian Food Valley приезжал бывший фермер, сенатор парламента Нидерландов, где он возглавляет Комитет по... Подробнее

1
0