Спецможливості
Новини

Горіх вигідний і як основна культура, і як можливість додаткового заробітку

22.05.2017
2366
Горіх вигідний і як основна культура, і як можливість додаткового заробітку фото, ілюстрація
Найбільшою проблемою сектору самі ж виробники називають дорожнечу якісних саджанців горіха (залежно від країни походження $10-20 за саджанець), відносно довгий період віддачі інвестицій

Зараз горіх цікавить людей не лише як основна культура у господарстві, а й як можливість додаткового заробітку на землі, що досі обробляється. Таку думку висловив віце-президент ВГО "Українська горіхова асоціація" Геннадій Юдін, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

За його даними, 1 га закладки промислового саду, враховуючи вартість саджанців та підготовичих робіт, може обійтись господареві у 70-80 тис. грн. Стартувати доцільно мінімум із 2 га насаджень. При цьому, нормальний доглянутий сад, який вступив у товарне плодоношення, дасть власникові не менше 2 т/га сортових горіхів. Тобто, віддача підприємцю з гектара, за сучасного рівня ціни, становить не менше 100 тис. грн.

"На мій погляд, нашій державі потрібно утримувати стабільні лідерські позиції сегменті і активно нарощувати експорт у інші країни. Зусилля того варті, адже ціна лущеного волоського горіха на світовому ринку становить $ 5-7/кг залежно від кольору, фракції та країни походження, нелущеного – $2/кг", - впевнений експерт.

Нагадаємо, Україна утримує лідерські позиції за обсягом виробництва волоського горіха в Європі і п'яте – у світовому масштабі. За офіційною статистикою, ми маємо понад 16 тис. га під горіхоплідними насадженнями. У сезоні 2016 експортували 40 тис. т горіха на загальну суму $ 79,28 млн. При цьому урожайність горіхового саду в Україні становить 2-2,5т/га, подекуди маємо господарства, які отримують 6-7 і навіть 8т/га.

Найбільшою проблемою сектору самі ж виробники називають дорожнечу якісних саджанців горіха (залежно від країни походження $10-20 за саджанець), відносно довгий період віддачі інвестицій – від закладки аж до вступу у плодоношення проходить щонайменше 7 років.

Сьогодні багато горіхових садів знаходиться на стадії планування та закладки, тож фахівці переконують – горіховий бум вже не за горами.

Однак, поки що понад 80% горіхових насаджень все ще зосереджені у господарствах населення, а не у промислових виробників. Багато садів застаріли і потребують оновлення.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0