Новини
Один з найбільших українських виробників ягід шкодує, що посадив жимолость
03.10.2018
3649
«Якби ми починали ягідний бізнес заново, ми взагалі б не садили жимолость», - заявив керівник компанії «Українська ягода» Тарас Баштанник. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.
«Це ягода, яка не має ніяких перспектив на ринку. Ті, хто говорить інакше, як правило, просто зацікавлені продати вам саджанці. Зараз, спробувавши попрацювати з цією ягодою, я розумію, що ні через п'ять, ні через десять років прибутку вона не принесе», - продовжує Тарас Баштанник.
«У нас в господарстві жимолость займає 5 га, і її нікуди подіти не тільки в Україні, але і в світі. Наприклад, одна велика мережа супермаркетів, з якої я працюю, може продавати в сезон по 30 тонн лохини на тиждень. Вони не змогли продати в мережі 300 кг жимолості в цьому році, просто немає продажів. У європейців немає такого продукту, навіть з коректним перекладом назви виникають проблеми. Що стосується споживання, то я працюю з великими європейськими імпортерами і 70% з них взагалі не знають такої культури, а 30% чули, але не знають, що з нею робити», - зазначає керівник «Української ягоди». Тому він радить забути про експорт, по крайней мере, на найближчі кілька років.
Також він не рекомендує садити жимолость, а тим, хто вже її посадив - радить корчувати, міняти на інші. «Власники ягідних плантацій часто не хочуть визнавати свої помилки. Ось ягода нерентабельна, а вони продовжують сліпо вірити в неї. Я знаю господарства, які заклали і по 100 гектарів жимолості. Теж саме і з смородині: ми визнали помилку, викорчували її, а інші вперто продовжують її ростити, навіть собі на збиток», - коментує Т. Баштанник.
А інтерес до жимолості, що спостерігався останнім часом, він пояснює тим, що є компанії, які вирощують або імпортують саджанці в Україну і продають їх, а люди ведуться на їх рекламу і купують. «Проблема в тому, що нашим фермерам легко навіяти щось. Спочатку була мода на смородину, люди масово купували, потім ціна просіла, і до цієї культури не повернуться, як мінімум, наступні 5 років, сенсу немає, потім всі різко «полюбили» малину, висаджували, а тепер корчують - адже в цьому році брали по 8 грн/кг (0,25 євро) від населення, ягода не варта зусиль», - коментує Тарас Баштанник. Також він констатує: «Ось, спробували таким же чином просунути жимолость на ринку - не вийшло, покупець не оцінив ягоду, вона досить незвичайна за смаком. Немає сформованої культури споживання».
«Зараз багато говорять про обліпиху, порічку, так що ми в очікуванні нових таких же «бумів». Хоча, якщо ви подивитеся, які саме підприємства просувають ці культури, то все стане ясно», - резюмував Т. Баштанник.
Читайте також
Інтерв'ю
Ця молода красива дівчина гордо називає себе донькою фермера. Їхнє господарство «Геліос-1», що розташоване поблизу Каховки на Херсонщині, два роки займається вирощуванням червоної квасолі, а торік стало навіть лідером... Подробнее
14-15 березня в Одесі пройшов черговий конгрес "Органічна Україна". Органічне землеробство, як і кожне явище, має як своїх прихильників, так і своїх противників. І у тих, і у інших є свої аргументи. Тож сьогодні редакція сайту «Пропозиція... Подробнее
Статті