Спецможливості
Огляди продукції

Нові європейські сорти пшениці м'якої озимої

07.09.2021
7962
Нові європейські сорти пшениці м'якої озимої фото, ілюстрація

Леммі

Заявник — «Нордзаат Заатцухт ГмбХ»

Урожайність у зоні Степу сорту-кандидата менша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину нижнього значення довірчого інтервалу та становить 0,83 т/га, або 16,3%. Урожайність у зонах Лісостепу, Полісся сорту-кандидата більша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу та становить 0,59 т/га, або 9%, та 0,68 т/га, або 11,9%, відповідно.

Сорт стійкий до вилягання, обсипання і посухи у всіх зонах. Стійкий проти борошнистої роси, бурої іржі, фузаріозу в зонах Степу, Лісостепу та Полісся. Показник зимостійкості в польових умовах високий: у зоні Степу — 8 балів, Лісостепу — 8 балів, Полісся — 8 балів. За результатами досліджень у контрольованих умовах за штучного проморожування, за даними Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва, морозостійкість нижча за середню.

За класифікаційними нормами* сорт має високі якісні показники для зони Лісостепу: вміст білка — 14,1%, вміст клейковини — 28,4%, сила борошна (W. о.а.) — 281, об’єм хліба — 1020 мл, сильна пшениця;

середні якісні показники для зони Степу: вміст білка — 13,8%, вміст клейковини — 27,5%, сила борошна (W. о.а.) — 260, об’єм хліба — 1140 мл, цінна пшениця;

для зони Полісся: вміст білка — 13,7%, вміст клейковини — 27,7%, сила борошна (W. о.а.) — 273, об’єм хліба — 1010 мл, цінна пшениця.

Рекомендовані зони — Лісостеп, Полісся.

 

РЖТ Преміант

Заявник — «РАДжТ Чехія с.р.о.»

Урожайність у зоні Степу сорту-кандидата менша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину нижнього значення довірчого інтервалу та становить 0,95 т/га, або 18,5%. Урожайність у зонах Лісостепу, Полісся сорту-кандидата більша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу та становить 0,83 т/га, або 12,8%, та 0,26 т/га, або 4,5%, відповідно.

Сорт стійкий до вилягання, обсипання і посухи в усіх зонах. Стійкий проти борошнистої роси, бурої іржі, фузаріозу в зонах Степу, Лісостепу та Полісся. Показник зимостійкості в польових умовах високий: у зоні Степу — 8 балів, Лісостепу — 8 балів, Полісся — 8 балів.

За результатами досліджень у контрольованих умовах за штучного проморожування, за даними Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва, морозостійкість вища за середню.

Сорт має середні якісні показники для зони Степу: вміст білка — 13,5%, вміст клейковини — 26,8%, сила борошна (W. о.а.) — 261, об’єм хліба — 1200 мл;

для зони Лісостепу вміст білка — 13,7%, вміст клейковини — 27,1%, сила борошна (W. о.а.) — 305, об’єм хліба — 1020 мл;

для зони Полісся вміст білка — 13,7%, вміст клейковини — 27,3%, сила борошна (W. о.а.) — 263, об’єм хліба — 970 мл. Цінна пшениця.

Рекомендовані зони — Лісостеп, Полісся.

 

Саласар

Заявник — «Штрубе Резерч ГмбХ енд Ко.КГ»

Урожайність у зоні Степу сорту-кандидата менша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину нижнього значення довірчого інтервалу та становить 0,9 т/га, або 17,6%. Урожайність у зонах Лісостепу, Полісся сорту-кандидата більша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу та становить 0,5 т/га, або 7,7%, і 0,82 т/га, або 14,2%.

Сорт стійкий до вилягання, обсипання і посухи у всіх зонах. Стійкий проти борошнистої роси, бурої іржі, фузаріозу у зонах Степу, Лісостепу та Полісся. Показник зимостійкості в польових умовах високий: у зоні Степу — 8 балів, Лісостепу — 8 балів, Полісся — 8 балів.

За результатами досліджень у контрольованих умовах за штучного проморожування, за даними Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва, морозостійкість середня.

Сорт має такі якісні показники: середні для зони Степу — вміст білка 13,6%, вміст клейковини — 27%, сила борошна (W. о.а.) — 260, об’єм хліба — 1080 мл, цінна пшениця;

для зони Лісостепу: вміст білка — 13,7%, вміст клейковини — 28,4%, сила борошна (W. о.а.) — 277, об’єм хліба — 1040 мл, цінна пшениця;

низькі якісні показники для зони Полісся: вміст білка — 13,6%, вміст клейковини — 27,5%, сила борошна (W. о.а.) — 240, об’єм хліба — 970 мл, філер.

Рекомендовані зони — Лісостеп, Полісся.

 

СОРРІАЛ

Заявник — «Коссад Семанс ЕС А»

Урожайність у зоні Степу сорту-кандидата менша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину нижнього значення довірчого інтервалу та становить 0,71 т/га, або 13,9%. Урожайність у зоні Лісостепу сорту-кандидата більша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, але перебуває в межах довірчого інтервалу та становить 0,04 т/га, або 0,6%. Урожайність у зоні Полісся сорту-кандидата більша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу та становить 0,21 т/га, або 3,7%. Сорт стійкий до вилягання, обсипання і посухи в усіх зонах.

Стійкий проти борошнистої роси, бурої іржі, фузаріозу в зонах Степу, Лісостепу та Полісся. Показник зимостійкості в польових умовах високий: у зоні Степу — 8 балів, Лісостепу — 7 балів, Полісся — 8 балів.

За результатами досліджень у контрольованих умовах за штучного проморожування, за даними Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва, морозостійкість низька.

Сорт має високі якісні показники для зони Степу: вміст білка 13,9%, вміст клейковини — 28,1%, сила борошна (W. о.а.) — 318, об’єм хліба — 1200 мл, сильна пшениця;

для зони Лісостепу: вміст білка — 14,5%, вміст клейковини — 28,7%, сила борошна (W. о.а.) — 284, об’єм хліба — 1030 мл, сильна пшениця;

середні якісні показники для зони Полісся: вміст білка — 13,8%, вміст клейковини — 27,6%, сила борошна (W. о.а.) — 260, об’єм хліба — 990 мл, цінна пшениця.

Рекомендовані зони: Лісостеп, Полісся.

 

СОФІ КС

Заявник — «Коссад Семанс ЕС А»

Урожайність у зонах Степу, Лісостепу сорту- кандидата менша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину нижнього значення довірчого інтервалу та становить 0,95 т/га, або 18,6%, і 0,16 т/га, або 2,5%. Урожайність у зоні Полісся сорту- кандидата більша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу та становить 0,28 т/га, або 4,9%. Сорт стійкий до вилягання, обсипання і посухи у всіх зонах.

Стійкий проти борошнистої роси, бурої іржі, фузаріозу в зонах Степу, Лісостепу та Полісся. Показник зимостійкості в польових умовах високий: у зоні Степу — 8 балів, Лісостепу — 7 балів, Полісся — 8 балів.

За результатами досліджень у контрольованих умовах за штучного проморожування, за даними Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва, морозостійкість низька.

Сорт має середні якісні показники для зони Степу: вміст білка — 13,6%, вміст клейковини — 27,5%, сила борошна (W. о.а.) — 260, об’єм хліба — 1000 мл;

для зони Лісостепу: вміст білка — 13,6%, вміст клейковини — 27,2%, сила борошна (W. о.а.) — 276, об’єм хліба — 980 мл;

для зони Полісся: вміст білка — 13,0%, вміст клейковини — 25,8%, сила борошна (W. о.а.) — 260, об’єм хліба — 930 мл. Цінна пшениця.

Рекомендована зона: Полісся.

 

Топкапі

Заявник — «Пробстдорфер Заатцухт Гез.м.б.Х. енд Ко КГ»

Урожайність у зонах Степу, Лісостепу сорту-кандидата менша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину нижнього значення довірчого інтервалу та становить 0,52 т/га, або 10,2%, і 0,11 т/га, або 1,8%. Урожайність у зоні Полісся сорту- кандидата більша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу та становить 0,48 т/га, або 8,3%. Сорт стійкий до вилягання, обсипання і посухи у всіх зонах.

Стійкий проти борошнистої роси, бурої іржі, фузаріозу в зонах Степу, Лісостепу та Полісся. Показник зимостійкості в польових умовах високий: у зоні Степу — 8 балів, Лісостепу — 8 балів, Полісся — 8 балів.

За результатами досліджень у контрольованих умовах за штучного проморожування, за даними Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва, морозостійкість нижча за середню.

Сорт має високі якісні показники для зони Лісостепу: вміст білка — 14,3%, вміст клейковини — 28,8%, сила борошна (W. о.а.) — 321, об’єм хліба — 1130 мл, сильна пшениця;

середні якісні показники для зони Степу: вміст білка — 14,0%, вміст клейковини — 28%, сила борошна (W. о.а.) — 260, об’єм хліба — 1060 мл, цінна пшениця;

для зони Полісся: вміст білка — 13,6%, вміст клейковини — 27,5%, сила борошна (W. о.а.) — 267, об’єм хліба — 970 мл, цінна пшениця.

Рекомендована зона — Полісся.

 

Чірон

Заявник — «Заатен-Уніон ГмбХ»

Урожайність у зоні Степу сорту-кандидата менша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину нижнього значення довірчого інтервалу та становить 0,73 т/га, або 14,4%. Урожайність у зонах Лісостепу, Полісся сорту-кандидата більша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу та становить 0,8 т/га, або 12,3%, і 0,57 т/га, або 9,9%.

Сорт стійкий до вилягання, обсипання і посухи у всіх зонах. Стійкий проти борошнистої роси, бурої іржі, фузаріозу в зонах Степу, Лісостепу та Полісся. Показник зимостійкості в польових умовах високий: у зоні Степу — 8 балів, Лісостепу — 8 балів, Полісся — 8 балів.

За результатами досліджень у контрольованих умовах за штучного проморожування, за даними Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва, морозостійкість середня.

Сорт має середні якісні показники для зони Степу: вміст білка — 13,8%, вміст клейковини — 27,9%, сила борошна (W. о.а.) — 314, об’єм хліба — 1000 мл, цінна пшениця;

для зони Лісостепу: вміст білка — 13,5%, вміст клейковини — 27,0%, сила борошна (W. о.а.) — 310, об’єм хліба — 900 мл, цінна пшениця;

низькі якісні показники для зони Полісся: вміст білка — 13,6%, вміст клейковини — 27,4%, сила борошна (W. о.а.) — 245, об’єм хліба — 920 мл, філер.

Рекомендовані зони — Лісостеп, Полісся.

 

Мірастар

Заявник — «Пробстдорфер Заатцухт Гез.м.б.Х. енд Ко КГ»

Урожайність у зоні Степу сорту-кандидата менша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину нижнього значення довірчого інтервалу та становить 0,6 т/га, або 11,7%. Урожайність у зонах Лісостепу, Полісся сорту-кандидата більша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу та становить 0,22 т/га, або 3,3%, і 0,34 т/га, або 5,9%.

Сорт стійкий до вилягання, обсипання і посухи у всіх зонах. Стійкий проти борошнистої роси, бурої іржі, фузаріозу в зонах Степу, Лісостепу та Полісся. Показник зимостійкості в польових умовах високий: у зоні Степу — 8 балів, Лісостепу — 8 балів, Полісся — 8 балів.

За результатами досліджень у контрольованих умовах за штучного проморожування, за даними Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва, морозостійкість низька.

Сорт має високі якісні показники для зони Степу: вміст білка — 14,1%, вміст клейковини — 28,4%, сила борошна (W. о.а.) — 310, об’єм хліба — 1180 мл;

для зони Лісостепу: вміст білка — 14,2%, вміст клейковини — 28,5%, сила борошна (W. о.а.) — 327, об’єм хліба — 1130 мл;

для зони Полісся: вміст білка — 14,1%, вміст клейковини — 28,8%, сила борошна (W. о.а.) — 291, об’єм хліба — 1000 мл. Сильна пшениця.

Рекомендовані зони: Лісостеп, Полісся.

 

ЗУ Мендуза

Заявник — «Нордзаат Заатцухт ГмбХ»

Урожайність у зоні Степу сорту-кандидата менша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину нижнього значення довірчого інтервалу та становить 0,94 т/га, або 18,5%. Урожайність у зонах Лісостепу, Полісся сорту-кандидата більша, ніж усереднена врожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу та становить 0,96 т/га, або 14,8%, і 0,81 т/га, або 14%.

Сорт стійкий до вилягання, обсипання і посухи у всіх зонах. Стійкий проти борошнистої роси, бурої іржі, фузаріозу в зонах Степу, Лісостепу та Полісся. Показник зимостійкості в польових умовах високий: у зоні Степу — 8 балів, Лісостепу — 8 балів, Полісся — 8 балів.

За результатами досліджень у контрольованих умовах за штучного проморожування, за даними Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва, морозостійкість нижча за середню.

Сорт має високі якісні показники для зони Лісостепу: вміст білка — 14,3%, вміст клейковини — 28,9%, сила борошна (W. о.а.) — 307, об’єм хліба — 1020 мл, сильна пшениця;

середні якісні показники для зони Степу: вміст білка — 13,9%, вміст клейковини — 27,6%, сила борошна (W. о.а.) — 260, об’єм хліба — 1120 мл, цінна пшениця;

для зони Полісся: вміст білка — 14,1%, вміст клейковини 28,3%, сила борошна (W. о.а.) — 263, об’єм хліба — 1020 мл, цінна пшениця.

Рекомендовані зони: Лісостеп, Полісся.

 

*Класифікаційні норми, які використовують для характеристики сортів пшениці м’якої за хлібопекарськими якостями:

середній вміст білка у зерні — 13–13,9%, вище середнього — 14–14,9%, високий — 15–16%;

середній уміст клейковини в зерні — 25–27,9%, вище середнього — 28– 29,9%, високий — 30–32%;

середній показник сили борошна (W, о.а.) — 260–279, вище середнього — 280–399, високий — 400–500;

об’ємний вихід хліба: 900–1099 мл — низький, 1100– 1199 мл — середній, 1200–1299 мл — вище середнього, 1300–1400 мл — високий.

Ця класифікація стосується усіх представлених у статті сортів.

 

І. Смульська,

Завідувачка сектору УІЕСР

Журнал «Пропозиція», №9, 2020 р.

Інтерв'ю
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее

1
0