Спецможливості
Новини

Нова очільниця Держпродспоживслужби пообіцяла докорінні зміни в відомстві

02.12.2020
1194
Нова очільниця Держпродспоживслужби пообіцяла докорінні зміни в відомстві фото, ілюстрація
Владислава Магалецька

«У нас будуть кадрові зміни, оскільки Службі потрібні нові люди зі свіжим мисленням, які реалізують свіжі сучасні ідеї», — заявила під час онлайн-конференції 2 грудня Владислава Магалецька, яка нещодавно очолила Держпродспоживслужбу, пише propozitsiya.com.

«Минулого тижня міністр схвалив оновлену організаційну структуру», — продовжила вона.

Якщо конкретніше, то в відомстві буде створено два нових підрозділи. Відповідно, у Держпродспоживслужби буде два пріоритетних напрямки роботи.

Перший з них — цифровізація, яку планується провести і завершити протягом 2021 року. 

«Служба за рік надає близько 31 тис. адмінпослуг, і лише 10% цього обсягу відбувається в електронному вигляді. За рік ми підписуємо 60 тис. сертифікатів, кожен з яких має від 5 до 35 аркушів», — поскаржилася В. Магалецька.

Цифровізація передбачає переведення в електронну форму фітосанітарних і ветеринарних сертифікатів, запитів, що подаються в ДПСС, стандартизацію роботи з відкритими даними і реєстрами, інтеграцію послуг ДПСС в цифрову платформу «Дія», автоматизація внутрішнього документообігу ДПСС. 

Як додала пані Владислава, цифровізація суттєво підвищить швидкість надання документів, зокрема, дозволів від ЄС, прозорість і зрозумілість процесів та завдасть удару по корупції.

Другим важливим напрямком роботи на найближчий час В. Магалецька назвала організацію роботи з регіонами. 

«Зараз у службі часто права рука не знає, що робить ліва, а окремі регіони як удільні князівства», — прокоментувала вона поточну ситуацію. 

«Будемо працювати з кадровим складом дуже ретельно, в т. ч. на місцях, бо сервіс для бізнесу зосереджений на всіх рівнях, а не тільки в головному офісі», — пообіцяла пані Владислава.

Також нова очільниця Держпродспоживслужби відзначила необхідність скорочення переліку товарів, щодо яких обов’язково проводити санітарно-епідеміологічну експертизу. Вона наголосила і на необхідності внесення змін до Закону «Про електронну комерцію», які захистили б споживачів від шахрайства.

Насамкінець В. Магалецька розповіла, що вже незабаром на ринок фітосанітарних послуг допустять приватні лабораторії — найближчим часом має відбутися затвердження відповідного Наказу Мінекономіки.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,

1
0