Спецможливості
Агробізнес

У 2002/03 МР портами України було відвантажено 13,19 млн т зерна

05.06.2008
488
У 2002/03 МР портами України було відвантажено 13,19 млн т зерна фото, ілюстрація
У 2002/03 МР портами України було відвантажено 13,19 млн т зерна

За інформацією компанії “ПроАгро”, у минулому 2002/03 маркетинговому році (МР) морськими портами України було відвантажено 13,19 млн т зернових та продуктів їхньої переробки. Порти працювали як із вітчизняними, так і транзитними (з Росії, Казахстану та інших сусідніх країн) зерновими вантажами. В основному це були фуражна та продовольча пшениця, а також ячмінь. Так, фуражної пшениці відвантажено 4,5 млн т (у тому числі української — 4,1, російської — 0,34), продовольчої пшениці — 3,88 млн т (української — 2,19, казахстанської — 1,14, російської — 0,43) та ячменю — 3,68 млн т (українського — 2,96, російського — 0,46). Дані культури становлять 91,43% усіх відвантажених зернових.
Також необхідно відзначити, що зерна кукурудзи було відвантажено 0,72 млн т (в основному української — 0,6), жита — 0,2 млн т (тільки українського), фуражного гороху — 0,11 млн т (в основному, українського — 0,11) та висівок — 0,09 млн т (також, в основному, українських — 0,08 млн т).
У минулому сезоні через українські порти 5 компаній відвантажили 65% усього зерна, що експортувалося морським транспортом
За даними інформаційної компанії “ПроАгро”, у 2002/03 маркетинговому році (МР) через морські порти України 5 основних підприємств-операторів відвантажили близько 65% усього зерна, що експортувалося в минулому сезоні морським транспортом на зовнішній ринок.
Найбільші обсяги експортувала компанія Glencore, питома вага якої в загальній перевалці за сезон перевищує 31%, або понад 4 млн т зерна. Компанія працювала переважно з фуражною і продовольчою пшеницею, а також із ячменем.
Далі за обсягами відвантажень ідуть компанії Toepfer і Louis Dreyfus, які перевищили рівень 10% у загальній перевалці зерна за сезон, трішки недотягнув до показника у 1,5 млн т кожна. Компанія Toepfer, в основному, відвантажувала фуражну пшеницю і ячмінь з Одеського порту. Щодо пшениці основними напрямами постачання були: Іспанія, Корея та Ізраїль, а ячмінь традиційно відвантажували в Саудівську Аравію. Оператором також проводилася переробка кукурудзи і продовольчої пшениці, жита і гороху. Louis Dreyfus у цей самий час займався переважно постачанням продовольчої і фуражної пшениці, основні відвантаження при цьому здійснювалися в Іллічівському порту. Продовольче зерно експортувалося до Тунісу, Перу, Марокко та до інших країн, а фуражне — в основному до Іспанії і Португалії.
W.J. Grain за 2002/03 МР відвантажила через порти менше 1 млн т зернової продукції. В основному це були фуражна і продовольча пшениця, а також ячмінь. Основним одержувачем фуражної пшениці від компанії W.J. Grain була Іспанії.
Cargill закінчив минулий сезон із досить вагомим результатом (приблизно 0,8 млн т), що дало змогу операторові примкнути до п’ятірки основних фрахтувальників зернових вантажів у портах. Компанія активно займалася перевалкою продовольчої і фуражної пшениці, ячменю і кукурудзи. Серед основних напрямків експорту переважали Іспанія, Перу, Туніс, Марокко.

Основні компанії
з перевалки зерна через
морські порти України
у 2002/03 МР
Оператор
% загального обсягу
Glencore
31
Toepfer
11
Louis Dreyfus Negoce
10
W.J.Grain
7
Cargill
6
Nidera
5
Aston Trading
4
United Grain
4
Soufflet
3
Mark Man
2
Інші компанії
17

Інтерв'ю
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0