Спецможливості
Новини

Названо агрохолдинги, які володіють найбільшими земельними банками

11.08.2017
2839
Названо агрохолдинги, які володіють найбільшими земельними банками фото, ілюстрація

Великі сільгоспвиробники мають пряму зацікавленість у збереженні наявної системи земельного ринку в Україні, мають змогу лобіювати свої інтереси і налаштовувати населення проти реформи. Про це в інтерв'ю lb.ua заявив експерт Світового банку, директор проекту «Підтримка реформ в сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Київської школи економіки Денис Нізалов, повідомляє propozitsiya.com.

За його інформацією, число працюючих в Україні агрохолдингів становить приблизно 70. «Це виробники, які в своїй структурі мають декілька виробничих одиниць, найчастіше в різних регіонах України. Холдинги в основному працюють на орендованих землях», - сказав він і назвав найбільші з них - Кернел, UkrLandFarming, Агропросперіс (NCH), МХП, Астарта, Мрія, які обробляють від 180 до 600 тис. га. Сумарно агрохолдинги обробляють приблизно 6 млн га.

Всього в Україні, за оцінкою Світового банку, налічується 40 млн га сільгоспземель. З них чверть знаходиться в держвласності, близько 1,5 млн - приватна власність юросіб, які встигли отримати землю до введення мораторію в 2001 році. Близько 28,5 млн розпайовано між приватними особами, невелика частина - у вигляді садів і городів.

Сільським господарством в Україні займаються приблизно 45 тис. компаній, які офіційно обробляють близько 21 млн га землі (тільки 1,5 млн в їх власності, інше в оренді). Переважна більшість таких компаній обробляють до 200 га. Крім того, сільським господарством займається близько 2 млн осіб, які самостійно господарюють переважно на власних паях.

Д. Нізалов переконаний, що український агросектор дуже перспективний і має величезний потенціал росту. «Але він явно недоінвестований. На даний момент, незважаючи на хороші кліматичні умови і родючі грунти, продуктивність по більшості культур в Україні нижча, ніж в Європі », - підкреслив він і припустив, що земельна реформа і залучення інвестицій дозволять збільшити продуктивність українського АПК як мінімум на 75-80%.

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее

1
0