Спецможливості
Новини

Нарощувати виробництво зернових - не раціонально, - експерт

23.10.2017
1477
Нарощувати виробництво зернових - не раціонально, - експерт фото, ілюстрація
За деякими прогнозами, експорт зернових може скласти 60-70 млн т вже в 2020 році

За даними Європейської бізнес асоціації Україна претендує стати світовим лідером у виробництві зерна. За деякими прогнозами, експорт зернових може скласти 60-70 млн т вже в 2020 році.

На думку директора інформаційної компанії "ПроАгро" Миколи Верницького, збільшити показник відразу на 20 млн - це не більше, ніж прогноз, пише propozitsiya.com.

"Можна робити різні прогнози. Але щоб відразу збільшити на 20 млн - це поки нереально. Для того, щоб настільки збільшити показник експорту в порівнянні з поточними цифрами, Україні потрібно мінімум на 30 млн т наростити сировинне виробництво - тобто, довести його до 90 млн т, що за такий період, що нереально", - вважає він.

По-перше, економічна ситуація в Україні не дозволяє нарощування обсягу виробництва. По-друге - світові ціни.

"Є таке поняття, як світові ціни і прибутковість зернового бізнесу. Чим більше ми нарощуємо виробництво в ситуації, коли світові ціни низькі, тим нижче стають ці самі світові ціни, оскільки Україна є ключовим гравцем на світовому ринку. До речі, деякі виробники скорочували виробництво для того, щоб вплинути на ціни в бік їх підвищення.

Крім того, давайте не будемо вважати себе єдиними на цій планеті. В інших країн можуть бути такі ж амбіції, як в України - наростити зернове виробництво. Наприклад, основний наш конкурент в регіоні - це Росія. Якщо Росія ще більше збільшить виробництво, то світові ціни впадуть до такого рівня, що це буде не ефективно з точки зору самого виробництва", - пояснив М. Верницький.

Тому, підсумував експерт, можна будувати будь-які прогнози. Але поточна економічна ситуація в стані зернової торгівлі говорить про те, що це не раціонально, а нарощування виробництва в найближчі роки - не є оптимальним рішенням.

Нагадаємо, днями ЄБА, що представляє провідних гравців зернового ринку, підписала Додаток до Меморандуму про взаєморозуміння між Мінагрополітики і суб'єктами господарювання - експортерами зерна.

Як повідомила виконавчий директор Комітету зернових і олійних культур ЄБА Ірина Душник, зокрема, на 2017/2018 МР погоджено обсяг поставок пшениці на зовнішні ринки в розмірі 16,5 млн т, з яких продовольча пшениця складе 10,7 млн ​​т, а непродовольча - 5,8 млн т.

"Також була досягнута домовленість про перегляд граничних обсягів експорту непродовольчої пшениці на початку 2018 року. Нинішні темпи експорту пшениці з України майже на рівні торішніх показників", - додала вона.

Нагадаємо, станом на 12 жовтня Україна експортувала 11,7 млн ​​т зерна, що на 223 тис. т менше, ніж станом на аналогічну дату минулого року.

Інтерв'ю
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее

1
0