Спецвозможности
Новости

Накопичений у 2021 році інвестиційний потенціал сільського господарства України під загрозою, – ННЦ

16.03.2022
395
Накопичений у 2021 році інвестиційний потенціал сільського господарства України під загрозою, – ННЦ фото, иллюстрация

Нещодавно оприлюднені дані Державної служби статистики України підтвердили прогноз науковців Інституту аграрної економіки, що обсяги капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки України у січні-грудні 2021 року складуть близько 50 млрд грн, зазначив провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз ННЦ.

Відповідний фактичний показник за січень-грудень минулого року склав 49127,4 млн грн, з них, 97,9% вкладень спрямовано у сільське, 2,0% ‒ у лісове і 0,1% ‒ у рибне господарство.

Інвестиційна активність в аграрному секторі економіки була майже удвічі вищою, ніж в середньому по економіці, зауважив науковець. Якщо капітальні інвестиції в середньому по економіці у 2021 році порівняно з попереднім роком зросли на 13,0%, то по аграрному сектору ‒ на 23,9%, зокрема, по сільському господарству ‒ на 23,5%, лісовому ‒ на 145,0% і рибному господарству ‒ на 47,4%.

Капітальні інвестиції у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів за січень-грудень 2021 року склали 21281,1 млн грн, тобто 94,4% до відповідного періоду попереднього року.

Співвідношення між капітальними інвестиціями у сільське господарство і харчову промисловість у 2021 році склало 2,26 грн/грн. Це вказує на інвестиційну пріоритетність землеробства, пояснив Микола Кісіль.

За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, сприятлива для сільського господарства фаза інвестиційного циклу Саймона Кузнеця триватиме до 2024-2025 років. До цього часу триматиметься підвищений попит на продукцію сільського господарства, який і зумовлюватиме його інвестиційну пріоритетність.

 

Интервью
Теплица
Современная жизнь диктует необходимость ИТ- модернизации отечественных агропредприятий, однако пока что новейшими технологиями владеет лишь десятая часть предприятий.  
Керівник сектору продажів ГК "БІОНОРМА" Мирослава Мазур
Недавно в Киеве прошла выставка «АгроВесна-2019», в которой взял участие ведущий отечественный производитель биопрепаратов — группа компаний «БИОНОРМА». О масштабах участия в выставке, ее результатах а также о том, что вызвало наибольший... Подробнее

1
0