Спецможливості
Новини

На Прикарпатті поширюється небезпечний шкідник, — Держпродспоживслужба

11.05.2022
674
На Прикарпатті поширюється небезпечний шкідник, — Держпродспоживслужба фото, ілюстрація

Протягом останніх двох років поширюється на території Івано-Франківської області небезпечний шкідник самшиту — самшитова вогнівка, повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на imp.if.ua.

Зокрема минулого року гусениці фітофага завдали значної шкоди вічнозеленим насадженням. Аномально тепла зима сприяла перезимівлі шкідника, який буде поширюватися та пошкоджувати рослини самшиту.

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертають увагу: на даний час гусениці шкідника невеликого розміру. Якщо ви помітили самшитову вогнівку, слід негайно подбати про захист рослин.

Фахівці зазначають, що при виявленні перших пошкоджень, можна спробувати застосувати механічний метод боротьби: обрізати пошкоджені гілки, зібрати та знищити яйцекладки та гусениці. Цей метод малопродуктивний, якщо вогнівка оселилася на багатометровій зеленій огорожі. В такому випадку без хімічного захисту не обійтись.

При проведенні обробітків у населених пунктах необхідно дотримуватись вимог «Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (ДСанПіН 8.81.2.001-98). Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень дозволяється з 22 до 7 години ранку.

«Зважаючи на високу плодючість та ненажерливість шкідника, відсутність природних ворогів, здатність метеликів до активних перельотів, повільне відростання самшиту та обмеження на використання пестицидів, слід очікувати збільшення чисельності та масове розселення самшитової вогнівки на території нашої області», — йдеться у повідомленні.

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
Серед аграріїв ходять чутки про можливе банкрутство деяких крупних дилерів ЗЗР. У зв’язку з цим як дистрибутори, так і покупці ЗЗР усе частіше замислюються над тим, що далі буде з ринком пестицидів, як він працюватиме, як зміниться правила... Подробнее

1
0