Спецможливості
Новини

На Львівщині розвиватимуть полуничний агротуризм

13.09.2017
1676
На Львівщині розвиватимуть полуничний агротуризм фото, ілюстрація

Після повернення з війни з Росією на Донбасі Микола Стецьків зі Львівщини вирішив вирощувати полуницю. Справу почав на виділеній йому ділянці, далі збільшив площі до 0,5 га, арендувавши наділи у сусідів. Наступного року підприємець планує розширити її до 2,5 га. А ще - спробувати запровадити популярний в США та Європі досвід збуту продукції - агротуризм та продавати туристам власне варення під логотипом «ФайнаBerry», пише propozitsiya.com за матеріалами agravery.com.

Як пояснює підприємець, агротуризм популярний тим, що покупці мають можливість самі на плантації зібрати ягоди, які їм сподобалися. Вони бачать, в яких умовах росте полуниця та збирають її власними руками, контакту ягоди зі сторонніми людьми немає.

Він зізнався, що багато зі знайомих відмовляли його впроваджувати такий спосіб збуту - мовляв, в Україні не пройде, люди цього не зрозуміють. Проте знайшлося багато й тих, хто підтримав ідею.

Тому наступного року новий урожай полуниці в господарстві вже збуватимуть ще й у такий спосіб. М. Стецьків навіть побоюється, що в нього замалі площі, аби задовільнити увесь можливий попит.  А попит, за його словами, буде, і цьому сприяє місце розташування та логістика - хороша дорога, гарна природа та вже розвинений туризм із ресторанами та джерелами. Фермеру тільки потрібно поставити вказівник до своєї ділянки.

У планах підприємця на 2018-й - засадити ще 2 га полуницею, які у 2019-му дадуть разом із наявними 0,5 га площами 30 т ягоди. Найкращу ягоду зберуть люди, а з решти некондиційної, яка не годиться в продаж, будуть виготовляти варення. Як зазначає М. Стецьків, в нього немає документів і цеху для виготовлення варення, але є знайомі, які займаються цим. Він може їм збувати продукцію, а вони вироблятимуть продукцію під логотипом «ФайнаBerry» та продавати взимку на гірськолижних курортах.

Цього року у господарстві зібрали перший врожай - 350 г з одного куща, посадженого у 2015 році, та відвезли його на продаж до Львова. Через три роки фермер планує отримувати з куща до кілограма ягід.

Крім того, господарство працює над отриманням сертифікату «Органік стандарт», аби підтвердити органічність продукції.

Ключові слова: клубника, агротуризм

Інтерв'ю
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее

1
0