Спецможливості
Новини

На Київщині реально працює чверть зареєстрованих кооперативів

10.11.2016
1177
На Київщині реально працює чверть зареєстрованих кооперативів фото, ілюстрація

У Київській області зареєстровано 45 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Але реально працює лише 11 з них. Та й серед тих жоден досі не спромігся налагодити переробку продукції.

Такі невтішні дані оприлюднив директор департаменту агропромислового розвитку Київської ОДА Сергій Шупик на конференції «Кооперація як інструмент для поліпшення рівня життя на селі», організованій «Німецько-українським аграрним діалогом» у рамках виставки «ІнтерАГРО-2016», повідомляє propozitsiya.com.

Серед прикладів успішно працюючих кооперативів він назвав «Добробут-Агро» з Білоцерківського району, «Джерелець» і «Бишів-Сервіс-Центр» з Макарівського, кооперативи з Тетіївського та Ставищанського районів.

Голова одного з таких кооперативів – Алла Ткач («Добробут-Агро») розповіла, що головною причиною успішності кооперативу, який об’єднує 174 господарств у селах Фурси і Вільна Тарасівка, стала допомога, отримана на старті від Міжнародного Благодійного Фонду «Добробут Громад». Тоді 45 малозабезпеченим і багатодітним родинам передали нетелів і свиноматок із умовою віддати першу теличку або свинку наступним бажаючим приєднатись до кооперативу.

Сподівання на державну допомогу вилізло кооперативу боком. У 2012 р. держава пообіцяла виділити 80 тис. грн на техніку за умови фінансування 10% витрат з боку самого кооперативу. Оплативши 10% вартості і 20% ПДВ зі своєї кишені, кооператори так і не отримали обіцяного бюджетного фінансування і потім цілий рік віддавали борги. Тож не дивно, що багато хто, зареєструвавши кооператив, після цілої низки подібних випадків по всій Україні, просто закинув цю справу. 

Інтерв'ю
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0