Спецможливості
Новини

На Івано-Франківщині планують видобувати калійні добрива

04.05.2023
589
На Івано-Франківщині планують видобувати калійні добрива фото, ілюстрація

До початку літа Фонд держмайна разом (ФДМ) з новим керівництвом АТ «Оріана» та владою Прикарпаття підготують дорожню карту відновлення роботи підприємства після майже 18 років простою.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на growhow.

АТ «Оріана» розташоване в Калуші та перебуває в управлінні Фонду держмайна, який призначив Руслана Кучерявого на посаду в.о. директора підприємства 24 квітня. Перед новим керівником поставили конкретні завдання:

  • розробити дорожню карту з поновлення видобутку та переробки калійних руд з використанням сучасних технологій;
  • провести повну інвентаризацію всього майна, яке де-факто та де-юре належить підприємству, а також наявних договорів оренди приміщень;
  • перевірити законність відчуження майна в попередні роки та розпочати повернення тих активів, які були незаконно виведені з-під контролю підприємства.

В 90-х роках «Оріана» була лідеркою української хімічної промисловості. Компанія виробляла поліетилен і мала у структурі також завод з виготовлення калійних добрив. За основним профілем підприємство не працює вже давно. Сьогодні єдиним джерелом доходів є здача в оренду нежитлових приміщень, обладнання та автомобілів. Крім того, підприємство має великі борги. ФДМУ розглядає можливість поновлення на підприємстві виробництва калійних добрив, аби перетворити його на робочий актив та знайти інвестора.

«Потреба України в калійних добривах складає приблизно 2 млн тонн на рік. До повномасштабного вторгнення Україна щорічно імпортувала їх на суму приблизно $350 млн. Основними постачальниками були Білорусь, Польща, росія, Німеччина. Їх сумарна частка на українському ринку складала приблизно 90%. Однак Україна сама має реальну можливість виробляти калійні добрива. Для цього потрібно реконструювати місцеві виробництва та освоїти нові родовища Прикарпаття», – зазначили у Фонді держмайна.

Запаси сировини для виробництва калійних добрив в Україні сягають 4,3 млрд тонн. У перерахунку на калійні добрива це 457 млн тонн. За умови осучаснення методики видобування та модернізації профільних виробництв ці об’єкти можуть стати привабливими для інвесторів ринку мінеральних добрив не лише України, але й світу.

Інтерв'ю
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  

1
0