Спецможливості
Новини

На безмитних квотах ЄС заробляють насамперед великі виробники

11.05.2017
1605
На безмитних квотах ЄС заробляють насамперед великі виробники фото, ілюстрація
На безмитних квотах Євросоюзу заробляють насамперед великі виробники. Приміром, квота на безмитний експорт меду становить 5 тис. т, цього року вона була вичерпана вже у перший тиждень січня. Її вибирають великі виробники. Жоден малий виробник не має доступу до цих квот

На безмитних квотах Євросоюзу заробляють насамперед великі виробники. Приміром, квота на безмитний експорт меду становить 5 тис. т, цього року вона була вичерпана вже у перший тиждень січня. Її вибирають великі виробники. Жоден малий виробник не має доступу до цих квот. Таку думку висловила експерт Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Дарія Гриценко, пише propozitsiya.com з посиланням на a7d.com.ua.

Водночас аналітик відмітила, що українські виробники і без пільг конкурентні на ринку ЄС. Торік експорт меду склав понад 40 тис. т, що у 8 разів більше за квоту.

Найбільшим розчаруванням Д. Гриценко називає позицію євродепутатів щодо оброблених томатів. Адже саме пільги на експорт продукції з доданою вартістю найбільш корисні для української економіки.

При цьому експерт відкидає аргументацію про загрозу європейським виробникам. "Євродепутати заблокували квоту в 5 тис. т томатів. Але ж для ЄС це - крапля в морі. Одна лише Італія експортує на рік 2 млн т. Вони просто захищають свій внутрішній ринок, не роблячи взагалі жодних поблажок для українського виробника", - констатує експерт УКАБ.

Як зазначив депутат від німецьких соціал-демократів Йоахім Шустер (Joachim Schuster) в інтерв'ю Deutsche Welle, загалом в ЄС немає дефіциту агарної продукції і не можна сказати, що там радіють кожному додатковому кілограму. "Ця продукція конкуруватиме з нашою на ринках. Інтереси європейських фермерів треба враховувати. Але загалом ми не вважаємо можливий вплив настільки сильним, щоб це було підставою відмовити Україні у підтримці", - зазначив він.

Німецький депутат був одним з тих, хто запропонував запровадити механізм моніторингу наслідків дії зони вільної торгівлі з ЄС, і зокрема, торгівельних преференцій, для української економіки. Аби напевно знати, якою мірою її перевагами можуть скористатися представники великого чи малого бізнесу.

Згідно зі схваленим комітетом проектом рішення, мита можуть бути повернуті на період до року (а в окремих випадках і на довший період), якщо преференції матимуть негативні наслідки для агровиробників з країн ЄС. Такий компроміс нівелював позицію тих, хто виступав взагалі проти всіх преференцій.

Ключові слова: ЄС, квоти

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее

1
0