Спецможливості
Новини

Думки і коментарі експертів АПК, 14-18 листопада 2016

18.11.2016
1419
Думки і коментарі експертів АПК, 14-18 листопада 2016  фото, ілюстрація

Багато хто не мав змоги ознайомитися з думками і коментарями провідних експертів і гравців аграрного ринку, які вони впродовж поточного тижня висловили в інтерв'ю, коментарях, блогах, колонках в друкованих та електронних ЗМІ. Пропонуємо квінтессецію ідей аграрних спікерів.

 

За два роки український бізнес активно переорієнтовує ринки експорту, і головними економічними партнерами стають не країни СНД, а Євросоюзу, Азії та Африки, констатує президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Українські сільгоспвиробники довели, що без ринку землі агросектор може прекрасно розвиватися, вважає фахівець в сфері сільського господарства та агробізнесу, член Французької сільськогосподарської академії, іноземний член НААН Жан-Жак Ерве і радить модель подальшого розвитку.

Світові ціни на молочну продукцію на фоні активного скорочення пропозиції стабільно зростають, хоча ринок потроху відновлює діяльність після кількох неочікуваних стресів. Про відгомін світових негараздів розповіла аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко.

У перспективі найближчих років дрібні та середні гравці АПК (до 2500 га) могли б забезпечувати поставки на внутрішній ринок і виробництво органічної продукції, нішевих культур, генеруючи близько 25% валового виробництва. На чому в такій ситуації можуть крупні аграрні формування - знає перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

У 2017 р. складні економічні умови не дадуть можливості аграріям використовувати мінеральні добрива з максимальним ефектом, вважає директор компанії "ТД-Гермес" Ярослава Кімак і наводить аргументи.

Ринок внутрішнього споживання органічної продукції в Україні в 2016 р. виросте на 17,6% - до понад €20 млн. Що дає підстави так вважати - пояснив правління Федерації органічного руху України Євген Милованов.

За підсумками 8 місяців 2016 р. Мінекономіки констатувало зниження показників експорту на 9% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 р. Але не на ці показники треба звернути увагу, впевнений президент ТПП України Геннадій Чижиков.

На даний час людям для боротьби з голодом і недоїданням не потрібні ГМО, але їх треба зберегти для майбутнього. Свої аргументи висловив генеральний директор Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) ООН Жозе Граціану да Сілва.

За кілька років корупційна складова при експорті зерна значно знизилась і дорівнює практично нулю.  Ці та інші дані озвучив голова Українського товариства економічних свобод Мар’ян Заблоцький.

Ріст цін на сільгосппродукцію зумовлений суто об’єктивними ринковими умовами і не має відношення о внутрішнього регулювання чи дій монополістів, запевняє генеральный директор ТОВ "Євраліс Семенс Україна Володимир Яковчук.

Че­рез невідповідність логістич­них мар­ш­рутів су­ча­сним ви­мо­гам аг­рар­но­го ек­с­пор­ту нинішні ви­т­ра­ти на пе­реміщен­ня зер­на від ліній­них еле­ва­то­рів до портів Чор­но­го мо­ря при­близ­но на 40% пе­ре­ви­щу­ють по­дібні ви­т­ра­ти у Франції чи Ні­­меч­чині, та на 30% такі ж ви­т­ра­ти — у США. Скільки при цьому переплачують трейдери розповів канд. екон. наук, до­цент ка­фе­д­ри логісти­ки та ви­роб­ни­чо­го ме­недж­мен­ту Сумсь­кого національ­ного аг­рар­ного універ­си­те­ту О. Мас­лак.

Річкові перевезення в Україні є дорожчими, ніж залізничні, у той час, як у всіх розвинених країнах - навпаки. Що успішно практикують за кордоном і які перепони долають вітчизняні трейдери повідомив співвласник та генеральний директор компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський.

Щоб зупинити вирізання худоби та найближчими роками збільшити виробництво м'яса і молока, потрібні "довгі гроші", на що саме - знає генеральний директор багатогалузевий компанії "Агропродсервіс" Іван Чайковський.

Український АПК є одним із небагатьох ринків, де повернення інвестиції може перевищувати 15%.  Більше розповість про це партнер і керівник групи "Сільське господарство" Deloitte Михайло Мельник.

"Євраліс" запровадив у виробництво і пропонуватиме в сезоні-2017 скористатися насінням високопродуктивних гібридів кукурудзи преміум-сегменту "Зо­ло­та Лінія". З перевагами нових розробок ознайомив генеральний директор ТОВ "Євраліс Семенс України" Володимир Яковчук.

Головна мета законопроекту "Про внутрішній водний транспорт" (№2475а) - створити передумови для формування постійного грошового потоку поза межами державного бюджету, подібного до того, який отримує Адміністрація морських портів України. Дізнайтесь, чому так вважає співвласник та генеральний директор компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський.

Ринок свіжого молока та молокопродуктів складає понад 20 млрд грн і має тенденцію до зростання. Перпективи цього сегменту розкриває економіст департаменту технічної співпраці продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Плани уряду спрямувати у 2017 році близько 5 млрд грн аграріям на рослинництво, розподіливши їх з розрахунку на гектар оброблюваної землі, не матимуть ефекту, бо ця галузь є прибутковою. Вважає голова Українського товариства економічних свобод Мар’ян Заблоцький і додає, на що краще перенаправити ці кошти.

В Україні, враховуючи політичні, економічні чинники та корупцію, повернення капіталу має бути мінімум 20-30%, директор з аграрних інвестицій представництва NCH в Україні Марія Осика. Про те, звідки взялась така цифра, читайте далі.

Заступник міністра агрополітики та продовольства Максим Мартинюк назвав декілька цікавих експортних позицій для українських виробників. Які сам - читайте тут.

В Україні спостерігається дефіцит якісного зерна для виробництва круп і борошна, розповів начальник відділу збуту та ЗЕД компанії JNL Сергій Кирієнко.

В Україні для завантаження 54 вагона-хопера зерном з використанням застарілого обладнання необхідно до 10 днів, тоді як сучасне обладнання виконує цю технологічну операцію за один день. Як змінити ситуацію - знає канд. екон. наук, доцент кафедри логістики та виробничого менеджменту Сумського національного аграрного університету О. Маслак.

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0